EPL: Ekspertiis kinnitas Eesmaa enesetappu

13. veebruar 2004, 08:12

Põhja politsei mõrvagrupp lõpetab Hotronicu nõukogu esimehe Andres Eesmaa surma uurimise, sest ekspertiis tõestab enesetappu.

?Saime Eesmaa surma kohtuarstliku ekspertiisiakti ja oleme nüüd kindlad, et tegu on enesetapuga,? ütles Eesti Päevalehele ülemkomissar Elmar Vaher.

Andres Eesmaa plaanis rajada Eestisse taastusravikeskuste ketti ja oli langenud USA libainvestorite pettuste ohvriks.

Ekspertiis tuvastas kuuli trajektoori, samuti mehe peas ning kätel olnud püssirohujääkide põhjal, et ainus, kes ohvrit tulistada sai, oli Eesmaa ise.

Ülemkomissari sõnul koostab uurija parajasti kriminaalasja lõpetamise määrust, mis lubab juhtumi lõpetada. ?Tegemist on lähipäevade küsimusega,? ütles Vaher.

Samal ajal jätkab Eesmaa surma tagamaade uurimist Põhja prefektuuri majanduspolitsei, kes loodab vastutusele võtta ärimehe finantsraskustesse ja enesetapule viinud USA libainvestorid.

Eesmaa hüvastijätukirja põhjal algatas majanduspolitsei kriminaalmenetluse kelmuse asjus, mille käigus loodi varalise kasu saamise lubadusega ohvrile tegelikest asjaoludest teadvalt vale ettekujutus. Seadus näeb selle eest ette kuni kolmeaastase vangistuse.

Eesmaa tööarvutist leitud dokumendid ja ta kirjavahetus saadeti ekspertiisi, kus neid juba ligi kuu aega uuritud on. ?Tegemist on piisavalt suure tööga ja enne ekspertiisi valmimist ei saa me midagi teha,? ütles majanduspolitsei ülemkomissar Rocco Ots.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing