Neste ähvardab Läti riiki kohtuga

13. veebruar 2004, 11:31

Kütusekontsern Neste Latvija on valmis abi otsima rahvusvahelisest arbitraa?ikohtust, kui Riia vabasadamaga käivas vaidluses kokkuleppele ei jõuta.

Eilsel pressikonverentsil hoiatas Neste emafirma Fortumi esindaja, et võib oma investeeringute kaitseks Läti riigi kohtusse kaevata. Aluseks oleks Läti ja Soome vahel 1992. a sõlmitud investeeringute kaitse leping. Neste leiab, et tema investeeringud kogusummas 22 miljonit dollarit on ohus Riia sadama ebaseadusliku tegevuse pärast, vahendab uudistekanal Leta.

Jaanuari lõpus langetas Riia arbitraa?ikohus otsuse Riia sadama kasuks ning mõistis Nestelt välja 1 014 721 latti sadama väitel laekumata jäänud tasusid. Lisaks tuleb Nestel maksta kohtukulud ja advokaaditasud kogusummas 34 627 latti.

Sadama väitel tekkisid kahjud sellest, et Neste ei täitnud oma maa rendilepingu tingimusi. Kui terminaalist oleks läbi käinud piisav kogus kaupu, oleks sadam saanud ka loodetud maksud. Neste eitab neid süüdistusi ning kinnitab, et on sadamale kõik maksud maksnud.

Teade Fortumi plaanist pöörduda rahvusvahelise kohtu poole sai edastatud ka Läti peaministri kohusetäitjale Einars Rep?ele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing