EPL: Õigusbüroo kutsub inimesi üles vaidlustama Falcki trahve

13. veebruar 2004, 07:57

Õigusbüroo on leidnud puudujäägi linna ja Falcki vahelises ühistranspordi piletikontrolli lepingus.

Väites, et trahvi kogumine on ebaseaduslik, on nad esitanud kaebuse Tallinna halduskohtusse ja pakuvad end kõiki trahvituid esindama, kirjutab Eesti Päevaleht.

OÜ Palohansa jurist Illar Alla seletas, et linna ja ASi Falck vahel sõlmitud lepinguga on Falckil volitused piletite kontrollimiseks, trahvi nad aga korjata ei tohi. ?Kuna leping pole selline, mis lubaks trahvi teha, on trahvid ebaseaduslikud,? märkis Alla.

Kuigi ajalehekuulutuses palub õigusbüroo ühendust võtta neil, kes on piletita sõidu eest trahvi maksnud kohtutäituri kaudu, puudutab probleem Alla sõnul kõiki. ?Kui trahv on näiteks 300 krooni, siis koos täituri lisatasuga võib see tõusta 700 kroonini ? vahe on vaid summas,? selgitas Alla. Esmalt hakatakse siiski kohtutäiturite kogutud trahvide vastu protestima.

Tema andmetel on Falck bussijänestelt ebaseaduslikult trahve kogunud juba sellest ajast, kui firma ja linn lepingu sõlmisid. ?Ebaseaduslik trahvide kogumine käib siiamaani,? lisas Alla. ?Kui Falck on öelnud, et kuus kogutakse trahve kuni viie miljoni eest, siis tähendab see, et viis miljonit on kogutud paljudelt inimestelt väikeste summade haaval, ja väikeste summade üle ei kiputa vaidlema.?

Palohansa ei plaani ainult suurema arvu trahvi maksnuid kokku koguda, et siis ühiselt raha tagasi nõuda. ?Aitame kindlasti ka üksiknõudjaid,? lubas Alla. Lepingusummana tuleb firmale kohe maksta 120 krooni, kui kohtuvõit käes, tuleb maksta veel 500.

Sel nädalal ajalehes avaldatud üleskutsele oli eile hommikuks reageerinud kaks inimest.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing