PM: Korruptsioonisüüdistus Keila valda juhtinud Tiit Mae vastu

13. veebruar 2004, 08:14

Keila valla elanike korruptsioonisüüdistused on teinud tuliseks Riigikogu liikme ja Keila endise vallavanema Tiit Mae jalgealuse.

Nimelt andis Riigikogu korruptsioonikomisjon eile ametliku käigu menetlusele, mis peab selgeks tegema, kas nädala alguses komisjoni ette jõudnud Keila elanike ühiskirjas esitatud süüdistused peavad paika, kirjutab Postimees.

Kirja autorid viitavad mitmetele Mae ettevõtmistele, mis on nende hinnangul korruptsioonihõngulised. Nad seavad muu hulgas kahtluse alla Mae tütre majaehitusloo seaduslikkuse, mehe kaatriostu ja tema majanduslike huvide deklaratsiooni õigsuse.

Postimees kirjutas juba mullu detsembris, kuidas Mae ehitas aastaid tagasi vallavanemana Lohusalu poolsaarele oma tütre nimele maja, mis asub merele lähemal kui seadusega lubatud sada meetrit.

Maja ja kõrvahoonete ehituskeeluvööndisse rajamise loa kirjutas Mae tütrele tookord välja Keila vallaarhitekt. Samas on Harjumaa keskkonnateenistus kinnitanud, et nende kooskõlastust ehitusel polnud ning samuti polnud selleks toonase keskkonnaministri Heiki Kranichi luba.

Mae majanduslike huvide deklaratsioonide õigsuse seadsid aga korruptsioonisüüdistuse lendu lasknud vallaelanikud kahtluse alla seepärast, et nad mõista, kuidas ta sai endale vallavanemana sellist vara soetada, millest küll osa on kirjutatud tema abikaasa firma nimele.

«Oleme Keila valla elanikena aastaid murelikult jälginud vallavanem Tiit Mae tegevust ning ammu jõudnud arusaamisele, et Tiit Mae juhitud Keila vallas Eesti Vabariigi seadused ei kehti,» osutasid ühiskirja autorid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing