Võrumaa Teataja: Kapo uurib Sänna sõjaväebaasi metsatehingut

16. veebruar 2004, 08:06

Kapo uurib kaitseministeeriumi ametnike tegevust Sänna sõjaväelinnaku alal kasvanud metsa raieõiguse müümisel vähemalt neli korda turuhinnast odavamalt.

Tehing leidis aset eelmise aasta alguses, kui kaitseministeerium müüs maha Sänna baasi territooriumil kasvanud metsa raieõiguse, kirjutas Võrumaa Teataja.

Metsateatise kohaselt kavatseti Sänna linnakus 83 hektarilt maha võtta 19 000 tihumeetrit puitu. Kui palju sellest mullu aprillis-mais raietööde käigus maha võeti, pole esialgu teada.

Küll on aga teada hind, mida ministeerium kasvava männiku ühe tihumeetri eest küsis ja sai. Selleks on 95 krooni, mis on mullusest turuhinnast neli-viis korda madalam.

Võru metsaülema Agu Palo andmeil oli kasvava männimetsa keskmine müügihind riigimetsas läinud aastal olenevalt langi kvaliteedist 450?500 krooni tihumeeter.

?Kullatükk,? hindas Palo Sänna baasis maha võetud metsa. Tegemist oli korraliku männimetsaga ning suure langiga, see võimaldas Palo sõnul metsafirmal männiku küllaltki väikeste kuludega maha lõigata. ?See oli kontsentreeritud raie ja hind võis isegi kõrgem olla,? lisas ta.

?Me mööname, et meil on probleem,? tunnistas kaitseministeeriumi suhtekorralduse osakonna juhataja Madis Mikko. Tema kinnitusel on ministeeriumi spetsialist, kes Sänna baasi metsa müüki korraldas, praeguseks töölt vabastatud.

Kes metsa müüki korraldas, Mikko ei öelnud, kuid lisas, et metsa hindas OÜ Eesti Metsakorralduskeskus. ?Meil endal pole metsaosakonda,? lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing