PM: Saku vald taganes nõusolekust anda Tallinnale kalmistumaad

16. veebruar 2004, 08:04

Saku vald pakub Tallinnale kalmistu rajamiseks varem kokku lepitud maatüki asemel välja riigimaa, mida aga kaitseministeerium kasutab sõjaliseks väljaõppeks.

Saku vallavolikogu otsustas eelmisel nädalal tühistada oma 12 aasta taguse nõusoleku, mille järgi oleks Tallinna uus kalmistu rajatud Viljandi maantee ja ringtee vahelisele alale. Vallavanem Sven Kesler ütles, et kunagi kalmistuks lubatud ala on kujunenud puhke- ja tervisespordipiirkonnaks, ning vald ei ole enam nõus sinna surnuaia rajamisega, kirjutab Postimees.

Täna Tallinna linnajuhtidega kohtuva Kesleri sõnul pakub vald linnale kalmistu rajamiseks Tallinna linna ja Saku valla piiri lähedal Männiku tee ääres riigile kuuluvat 120-hektarilist maatükki. Kõnealune maatükk on aga kaitseministeeriumi kasutuses ning kaitseväelased kasutavad seda õppuste läbiviimiseks.

«Kaitseministeerium näeb seda praegu kindlasti oma maana ning peab vähemalt lähitulevikus riigikaitseliselt oluliseks territooriumiks,» ütles ministeeriumi teabejuht Madis Mikko. Ta lisas, et kuigi seni pole alale midagi ehitatud, võib olukord mõne aja pärast muutuda.

Tallinna abilinnapea Jüri Ratas nimetas Saku valla otsust keelduda kalmistu lubamisest varem määratud alale äärmiselt kahetsusväärseks.

«Linn kavatseb igal juhul vallaga olukorra lahendamiseks läbirääkimisi pidada,» mainis Ratas. «Ma usun, et me leiame vallaga kokkuleppe.»

Abilinnapea ei soovinud hakata spekuleerima, mis saab siis, kui vald jääb kindlaks seisukohale, et vanasse kohta kalmistut ei lubata, ning väljapakutud uuele alale ei võimalda surnuaeda rajada riigi plaanid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing