BREM: Tallinna trahviähvardus on väljamõeldis

16. veebruar 2004, 08:25

BREM lükkab ümber Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti reedesed süüdistused.

BREM juhataja Rait Lukase sõnul on abilinnapea poolt viidatud leping ammu lõppenud. ?Isegi siis kui antud leping oleks jõus, pole linnavalitsusel alust midagi nõuda, kuna BREMil pole ühtegi ületähtaegset võlgnevust Tallinna Vee või Tallinna Kütte ees,? märkis Lukas.

?Ja on veel kolmas moment ? linn teatas möödunud aastal, et loobub nõudest BREM vastu. Lisaks valele süüakse praegu ka sõnu,? tähendas Lukas.

?Trahviga ähvardamise tegelik põhjus seisneb asjaolus, et Tallinna linn pole siiani suutnud ei BREMile ega teadaolevalt ka Minu Varale maksta kokku ca 14 miljoni krooni ulatuses lootusetuid üürivõlgu. Ses asjus saatsime täna (reede-toim.) hommikul ka tähitud kirja rahandusministrile ja Tallinna volikogu esimehele ning nüüd õhtul järgnes linna reaktsioon,? lausus Lukas.

?Kõhedaks teeb kui abilinnapea on sunnitud sellised ähvardusi linna maksujõetuse varjamiseks välja mõtlema,? ütles Lukas.

Möödunud aasta 24. oktoobril otsustas EBRD, Maailmapanga ja NUTEKi laenuprobleemide lahendamiseks moodustatud komisjon hüvitada BREMile tekkinud võlgnevused. Sarnane otsus Minu Vara lootusetute võlgnevuste osas tehti 18. novembril 2003.

Vastavalt 2001. aastal sõlmitud lepingule on linn kohustatud endised majavalitsused ostnud ettevõtteile maksma linna omandis olevate, kuid üürile antud eluruumide üürnike lootusetuks muutunud üüri- ja hooldustasu võlgnevused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing