BP ekspert hoiatab Kaukaasia naftajuhtme keskkonnaohu eest

16. veebruar 2004, 11:06

Aserbaidžaani-Gruusia-Türgi naftajuhtme ehitamisel kasutatavad uudsed materjalid võivad põhjustada suure keskkonnakatastroofi.

Nii hoiatab British Petroleumi (BP) ekspert Derek Mortimore. BP-l on 1600 kilomeetri pikkust naftajuhet ehitavas BTC konsortsiumis 32protsendiline osalus.

Torude ühenduskohtade isoleerimiseks kasutatakse Kanada firma SPC uudset materjali, mille kohta ei ole praktikas katsetusandmeid. Torujuhe kaevatakse maa sisse ja kui see peaks hakkama lekkima, kuluvad selle parandamisele astronoomilised summad, ütles Derek Mortimore, kellele oli tehtud ülesandeks uurida torude ehitamise kvaliteeti.

Häda on selles, et Aserbaidžaani ja Gruusia vahel on juba suur osa juhtmest valmis. Novembris ehitus peatati, kui märgati, et torud lekivad ühenduskohtadest juba enne maa sisse kaevamist. Nädal tagasi otsustati ehitamist jätkata, kuid selgusetu on, mida teha valminud osaga, mille üleskaevamiseks ja parandamiseks kulub miljardeid.

?Olen näinud oma 41aastase karjääri jooksul igasuguseid naftajuhtmeid, kuid see on küll neist kõige haruldasem,? ütles BP ekspert.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing