Disney nõukogu heitis Comcasti ülepakkumise kõrvale

17. veebruar 2004, 09:58

Walt Disney nõukogu lükkas esmaspäeval ühehäälselt kõrvale televisioonigigant Comcasti vaenuliku ülevõtmispakkumise, kuna peab seda liiga madalaks.

Täpselt nädal aega tagasi keeldus lühikese telefonivestluse käigus Comcasti pakkumisest ka meediakompanii juhatuse esimees Michael Eisner, kirjutab uudisteagentuur AP.

Nõukogu toetas otsusega seega praegust juhatuse esimeest ja tegevjuhti, öeldes, et ettevõtte struktuur ja strateegia on aktsionäride vara väärtuse maksimeerimiseks piisav. Samas jättis nõukogu lahti võimaluse, et suurema hinna eest on nad valmis pakkumise siiski vastu võtma.

?Meie ülesandeks on suurendada aktsionäride vara praegu ja tulevikus ja me kaalume hoolikalt kõiki seaduslikke pakkumisi mis täidavad seda eesmärki,? kirjutas nõukogu oma aruandes.

Nõukogu sõnul alahindas Comcasti pakkumine Disney väärtust vähemalt 6,6 mld dollari võrra, kui arvestada mõlema aktsia sulgemishindu pärast Comcasti tehtud vaenulikku ülevõtmispakkumist.

Comcast pakkus Disney eest 54 mld dollari (662 mld krooni) eest oma aktsiaid, mille tulemusena oleks meelelahutusfirma aktsionärid saanud 42% kombineeritud firma aktsiatest. Lisaks lubas Comcast enda peale võtta ka 11,9 mld dollari eest Disney võlakohustusi.

Analüütikute sõnul peaks Comcast pakkuma vähemalt 30 dollarit Disney aktsia eest enne, kui viimane hakkab tehingut arutama. See aga tähendab aktsia viimase sulgemishinnaga (26,92 dollarit) vähemalt 11-12% preemiat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing