EPL: Ojuland sai euroliberaalide toetuse

17. veebruar 2004, 07:51

Kristiina Ojulandi kandidatuuri Euroopa Nõukogu peasekretäri kohale toetab Euroopa Liberaaldemokraatlik Reformipartei.

Partei peab oluliseks nii tema senist poliitilist tegevust kui ka asjaolu, et Ojuland on kandideerijaist ainuke naine, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kristiina Ojuland on väga hea kandidaat, seda ennekõike oma senise tegevuse tõttu,? ütles eelmisel nädalal Eestis käinud Euroopa Liberaaldemokraatliku Reformipartei (ELDR) peasekretär Lex Corijn.

Corijni kinnitusel seisavad Vana Maailma liberaalid igal juhul Ojulandi taga ning aitavad kaasa tema kampaaniale. ?Ta on Euroopa Nõukogu parlamentaarses assamblees olnud juba seitse aastat. See, et ta kuulub ka ELDRi liikmesparteisse, tuleb talle samuti kasuks. Meil oleks endisest diplomaadist naine Euroopa Nõukogus, mis on võrdõiguslikkuse vahendiks,? ütles Corijn. ?Me teeme oma parima, et toetada tema kandidatuuri.?

Euroopa Nõukogu peasekretäri kohale konkureerivad peale Ojulandi veel senine peasekretär, Austria rahvaparteilane Walter Schwimmer, ja Briti sotsiaaldemokraat Terry Davies, kes viis aastat tagasi Schwimmerile kõigest kahe häälega alla jäi.

Kahe kange revan?imat?i sekkunud Ojuland hoiab esiotsa madalat profiili. ?Oma ?ansside hindamisel pole ma kindlasti ülioptimistlik, tagatud pole mulle mitte midagi,? ütles ta.

Euroopa Nõukogu uue peasekretäri valib 313-liikmeline assamblee absoluutse häälte-enamusega. Valikus ristuvad kahesugused mõjuteljed ? peale riikide kokkulepete on olulised ka eri ideoloogiad.

Ojulandi kampaania on juba käivitunud ja nädalavahetusel toimunud mitteametlikul visiidil Peterburi kohtus ta Vene liberaaldemokraadist duumasaadiku Leonid Slutskiga. ?Venemaal on hääletusel 18 häält. Kindlaid lubadusi nad küll ei andnud,? võttis Ojuland oma Piiteri-reisi kokku

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing