PM: Juhan Parts astub suurriikide diktaadi vastu

17. veebruar 2004, 08:03

Peaminister Juhan Parts ja veel viis valitsusjuhti nõudsid eile üllitatud ühiskirjas kõigilt ELi riikidelt eelarvenõuetest kinnipidamist.

Euroliidu liikmete eelarvepoliitikale kindlad piirid seadnud nn stabiilsuspakti reegleid tuleb täita järjepidevalt ja kedagi diskrimineerimata, nõuab Parts koos oma kolleegidega ELi eesistujariigile Iirimaale ning märtsis kogunevale Euroopa Ülemkogule adresseeritud kirjas «Ühine panus kevadisele Ülemkogule 2004», kirjutab Postimees.

Lisaks Eestile olid pöördumise allkirjastanud veel Hispaania peaminister José Maria Aznar, Itaalia peaminister Silvio Berlusconi, Poola peaminister Leszek Miller, Hollandi peaminister Jan-Peter Balkenende ning Portugali peaminister José-Manuel Dur?o Barroso.

Ülehomme kohtuvad Berliinis omavahel Saksamaa kantsler Gerhard Schröder ning Prantsusmaa president Jaques Chirac ja Suurbritannia peaminister Tony Blair, arutamaks võimalusi Saksa ja Prantsusmaa majanduste elavdamiseks ning ELi laienemise ja põhiseadusliku lepinguga seonduvaid küsimusi.

Just Prantsusmaa ja Saksamaa on järjepidevalt rikkunud stabiilsuspakti nõuet mitte lubada oma riigieelarve vastuvõtmisel suuremat puudujääki kui kolm protsenti sisemajanduse kogutoodangust.

Ühtlasi rõhutavad kuus peaministrit näiteks vajadust asuda hoogsalt ellu viima nelja aasta eest Lissabonis vastu võetud majandusreformide kava ning nõuavad Euroopa õigusaktide korrektset ja õigeaegset ülevõtmist liikmesriikides.

Postimehe andmeil langetas Eesti otsuse selle kirjaga ühineda eelmise nädala lõpus pärast reedel Madridis viibinud peaminister Partsi kohtumist Hispaania valitsusjuhi Aznariga.

Eile Iirimaal Dublinis visiidil viibinud Parts lausus pressiesindaja vahendusel Postimehele, et pöördumine on kooskõlas Eesti valitsuse prioriteetidega. «Eesti huvides on, et Euroopa konkurentsivõime areneks,» märkis peaminister. «Seetõttu on ka vastandumise otsimine lühinägelik.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing