Eesti kandidaat Euroopa Kontrollikotta on Kersti Kaljulaid

25. veebruar 2004, 17:26

Rahandusminister Taavi Veskimägi esitab valitsuse istungil Eesti kandidaadiks Euroopa Kontrollikoja liikme ametikohale Kersti Kaljulaidi.

Kersti Kaljulaid (34) on lõpetanud 1992. aastal Tartu Ülikooli bioloogina ning omandas 2001. aastal Tartu Ülikoolis kutsemagistri kraadi ärijuhtimises.

Alates 2002. aasta veebruarist Eesti Energiale kuuluvas Iru Elektrijaamas töötav Kaljulaid oli aastatel 1999-2002 peaminister Mart Laari majandusnõunik ning on varem töötanud erinevatel ametikohtadel Hansapangas, Hoiupangas ja Eesti Telefonis.

'Arvestades Kersti Kaljulaidi kogemusi ja haridust, esitan ta julgelt Euroopa Kontrollikoja liikme kandidaadiks. Olen veendunud, et ta suudab sellel ametikohal Eesti esindajana oma ülesandeid edukalt täita,' lausus rahandusminister Taavi Veskimägi.

Pärast Eesti valitsuse heakskiitu esitatakse Euroopa Kontrollikoja Eesti-poolse esindaja kandidatuur Euroopa Liidu Nõukogule, mis kinnitab kõikide liikmesriikide ettepanekute põhjal koostatud Euroopa Kontrollikoja liikmete nimekirja pärast konsulteerimist Euroopa Parlamendiga.

Euroopa Kontrollikoda on üks viiest Euroopa Liidu institutsioonist Euroopa Komisjoni, Euroopa Liidu Nõukogu, Euroopa Parlamendi ja Euroopa Kohtu kõrval. Kontrollikoja peamine ülesanne on auditeerida EL institutsioonide arvepidamist ja tagada seeläbi liidu finantsjuhtimise usaldusväärsus.

1977. aastal loodud Euroopa Kontrollikoja peakorter paikneb Luksemburgis ja praegu kuulub sellesse 15 liiget. Pärast ELi laienemist hakkab kontrollikotta kuuluma ka üks liige igast uuest liikmesriigist. Kontrollikoja liikmed nimetatakse ametisse kuueks aastaks ja neid võib uueks ametiajaks tagasi nimetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing