PM: Eesti loodab saada selgust Venemaa nõudmistesse

25. veebruar 2004, 08:16

Diplomaadid loodavad, et Venemaa asevälisminister Vladimir Tshi?ov selgitab täna Tallinnas Moskva üha sagenenud nn Balti-nõudmisi.

Tshi?ovi töövisiit Tallinna toimub ajal, mil Balti-küsimus on teravdamas Venemaa suhteid euroliiduga, kirjutab Postimees.

Vene välisministeerium ei nõustu Vene-euroliidu partnerlusleppe automaatse laienemisega kümnele uuele ühenduse liikmele, nende seas ka Balti riikidele, ning sidus selle neljateistkümne peamiselt majandusnõudmisega, heites Eestile ja Lätile ette taas vene vähemuse õiguste rikkumist.

Euroopa Liidu välisministrid teatasid esmaspäeval Brüsselis teravatoonilises avalduses, et «partnerluslepe tuleb ilma eeltingimuste ja vahetegemiseta rakendada 1. maist 25 liikmesriigist koosneva Euroopa Liidu suhtes».

Tshi?ov on eelnevalt oma Eesti kolleegidele teatanud tänase kohtumise kolm teemat: kahepoolsed suhted, Euroopa-asjad ja rahvusvahelised küsimused. «See tähendab, et jutuks võib tulla ükskõik milline küsimus,» nentis üks Eesti diplomaate.

Kahepoolseid suhteid ja Euroopa-asju arutades loodab siinne välisministeerium saada selgust Vene välisametkonna tegelikest kavatsustest.

Tshi?ov on esimene Vene asevälisminister, kes alates 1997. aastast Eestit külastab. Toona käis Tallinnas Aleksandr Avdejev. Ainsa Venemaa välisministrina on taasiseseisvunud Eestis käinud Andrei Kozõrev 1994. aasta mais.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing