Endine kriminaalpolitseinik ja kohalik pangajuht ka solkkütuseäriga seotud

26. veebruar 2004, 09:49

Eesti seni suurim avastatud solkkütuseäri heidab varju ka endisele kriminaalpolitseinikule Madis Niinemetsale ja Ühispanga Rakvere kontori juhile Ivo Järvalale.

Krediidiinfo raporti järgi on Tapa Transiga, mille maa-alalt avastati suur kogus solkkütust seotud veel eilsest Lääne-Viru maksuameti juhi kohalt koondatud Tiit Hallikma, nooruspattude pärast Tallinna Ida politsei ülemkomissari kohalt vallandatud Madis Niinemets ja Ühispanga Rakvere kontori direktor Ivo Järvala, kirjutab Virumaa Teataja. Tapa Transi endised omanikud olid piiritusekuningaks tituleeritud Rakvere Piiritusetehase juht Arvo Antropov ja tema noorem poeg Artur Antropov.

Tiit Hallikma on praegugi 20 protsendiga Tapa Transi osanik, Väike-Maarja vallavolikogu liige Madis Niinemets on alates tänavu 26. jaanuarist firma üks osanikest, kuuludes ka äriühingu nõukogusse. Ühispanga Rakvere kontori juht Ivo Järvala kuulub osaühingu nõukokku.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Aivar Pau ütles, et seni on solkkütuseäri looga seonduvalt kinni peetud kolm inimest. Nende seas kütusefirma FGN ainuomanik Nikolai Tee, kelle korteri läbiotsimisel leidsid ametivõimud kaks granaati ja registreeritud püstoli Glock. Politseinike lemmikrelva kandmiseks oli mehel luba olemas.

Riigitööst loobunud Tiit Hallikma rääkis, et soovis erasektoris edasi tegutseda ja seepärast läks Nikolai Tee sajaprotsendilise osalusega osaühingusse Tarkelon Invest. Hallikma on selle äriühingu juhatuse ainuke liige, seega esimees. ?Hea reklaam, kahjuks ainult, et negatiivne,? kommenteeris Hallikma oma seostatust solkkütuseäriga.

Osaluse Tapa Transis ostis ta 2002. aasta kevadel Artur Antropovilt, kes oli siis firma ainuomanik. Osanikeringi laienemisega lisandusid Arvo Antropov, pankrotistunud Tapa autobaasi pankrotihaldur Veiko Valgma ja Lääne-Viru maksuameti nõunik Jaanus Mutli, kes nagu Antropovidki müüs mullu augustis oma osaluse Tapa Transis. Üks ostjatest oli nüüdseks pooleks aastaks vahi alla võetud Nikolai Tee.

Tapa Trans ostis Hallikma sõnul pankrotistunud autobaasi tervikvarad. Kuigi firma tegevdirektoreid vahetati mitmel korral, ei õnnestunud loodud äriühingut kasumisse viia, vaid see tuli ots otsaga kokku. Lisaväärtuse teenimise eesmärgil otsustati anda osa ettevõtte maa-alast rendile.

Hallikma selgitas, et Tapa Trans ei ole seotud solkkütuseäriga. ?See oli puhtalt FGN või Nikolai Tee,? ütles ta ja lisas, et kui oleks teadnud mehe tausta, siis poleks temaga kunagi tegemist teinud.

Teele kuuluv kütusefirma FGN rentis omal initsiatiivil eelmisel aastal Tapa Transi osa maa-ala. Hallikma kinnitusel polnud neil alust kahtlustada rentnikku ebaseaduslikus tegevuses. Tema sõnul olid osanikud oma põhitööga nii hõivatud, et nad ei jälginud pidevalt ettevõtte igapäevast tegevust. ?See ei ole ka osanike eesmärk,? ütles Hallikma ja lisas, et äriühingu tegevus kuulub firma nõukogu pädevusse.

Aasta alguses müüs oma osaluse Tapa Transis ka Nikolai Tee. Alates 26. jaanuarist kuulub äriühingu juhatusse ja on üks osanikest Väike-Maarja vallavolikogu liige Madis Niinemets.

Niinemetsa väiteil ei teadnud ta Tapa Transi maa-alal aetavast ebaseaduslikust ärist midagi. ?Need rendilepingud tehti enne mind,? ütles ta.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Aivar Pau ütles, et kahe ametkonna ühendamisel tekkis ühine uurimisosakond ja see saab kriminaalasja menetlemisel hakkama politsei abita. Pau sõnul huvitab uurijaid kogu protsess, alates tooraine hankimisest kuni selle realiseerimiseni. ?Tapa Trans ei ole hetkel ametlikult kahtlustatavate seas,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing