PM: Laevafirmad piiravad merele viidavat pagasit

26. veebruar 2004, 08:11

Kiirlaevafirmad kehtestavad kevadest autota reisivatele turistidele pagasipiirangud, millega püütakse soomlasi laevapoodi ostma meelitada.

Pagasipiirangud kehtestatakse seetõttu, et 1. maist kaob laevadelt tax-free-kaubandus, mis on siiani andnud märkimisväärse osa laevafirmade käibest. Nüüd otsitakse võimalusi, kuidas oma poodide ostjaskond säilitada ning üheks võimaluseks on just pagasipiirangutega maalt kauba ostmist vähendada, kirjutab Postimees.

Linda Liinide tegevdirektori Rein Ojasaare kinnitusel on pagasipiirangud tegelikult ammu unustatud vana, sest näiteks nende firmas on need kehtinud ka varem.

«Reaalsuses ei ole neid siiski rakendatud, sest probleem ei ole kuigi suur,» lausus ta. «Nüüd hakkame seda karmimalt jälgima, sest avanevad piirid ja suurenevad lubatud alkoholikogused võivad probleeme tekitada.»

Samas ei varja ta, et osalt on sellise sammu taga ka soov meelitada inimesed laeva poodi, kus on pidevalt küllalt lai kaubakogus olemas. «Miks peaks inimene kauba ostma maalt, kui laevas on see olemas ning ta võiks oma ostud ka sealt teha,» lausus Ojasaar.

Pagasipiirangu kehtestab kevadest ka Nordic JetLine. Ettevõtte müügijuhi Sigrid Tammese sõnul on kõik harjunud, et pagasipiirangud on olemas lennukitel, ning oli vaid aja küsimus, millal need tulevad ka laevadele. «Laevafirma peab olema valmis omamaks kontrolli laeva saabuvate reisijate, autode ja nende pagasi kaalu ehk laeva lasti üle, et ei tekiks ülekaalu,» lausus ta.

Tallinki investorsuhete juhi Marek Mägi sõnul nemad alles kaaluvad pagasipiirangute kehtestamise vajalikkust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing