EPL: Partsi sõnul peab Iraagi missioon jätkuma

01. märts 2004, 08:01

Peaminister Juhan Parts on veendunud Iraagi missiooni jätkamise vajalikkuses, valitsus esitab riigikogule taotluse missiooni pikendamiseks.

?Missioon jätkub,? kinnitas peaminister Juhan Parts oma avalduses. Peaministri sõnul esitab valitsus Riigikogule taotluse missiooni aastaseks pikendamiseks. ?See on meie ühine otsus,? ütles president Arnold Rüütel. ?Me teeme koostööd ühiselt koos riigikogu ja valitsusega ja minul ei oleks kohane praegu mingeid otsuseid langetada,? lisas Rüütel.

Peaminister Parts tõdes, et olukord Iraagis ei ole tänaseks stabiliseerunud ning koalitsioonivägede ühised pingutused rahu taastamiseks on vajalikud.

Parts lisas, et hukkunud Andres Nuiamäe kaitses rahu Iraagis ja seeläbi aitas kindlustada ka Eesti julgeolekut.

Partsi sõnul on eestlaste kohus Nuiamäed mälestades pidada alati meeles, mille nimel ta oma elu andis. ?Me ei saa iial üle hinnata tema julgust ja valmisolekut teenida nii Eestit kui ka kõiki riike ja rahvaid, kel kallis vabadus ja demokraatia.?

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Sven Mikser kinnitas samuti, et missioon peab jätkuma. ?Poliitiliselt ei tohiks see juhtum meid siiski valitud kursilt kõrvale viia. Eesti missioon Iraagis peab jätkuma seni, kuni meid sealt vajatakse,? ütles Mikser.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing