Fradkovi nimetamine analüütikutele ootamatu

01. märts 2004, 15:36

Vene presidendi Vladimir Putini otsus nimetada Mihhail Fradkov peaministri kandidaadiks oli enamiku investeerimisanalüütikute jaoks ootamatu.

Interfaxi teatel nimetasid analüütikud Fradkovi 'tehniliseks peaministriks', kes aitab presidendil ja tema administratsioonil efektiivselt ajada oma poliitikat.

Seetõttu peavad nad Fradkovi nimetamisest palju olulisemaks seda, kes hakkavad uues valitsuses täitma majandusega seotud ametikohti.

'Venemaa president hoiab kõike oma kontrolli all ja peaministri puhul on talle nähtavasti vaja head käsutäitjat,' märkis analüütilise ühenduse IK Prospekt juhataja Aleksandr Kortshagin.

Ka investeerimiskompanii Troika Dialog ökonomisti Anton Strutsinevski hinnangul hakkab uus valitsus tegema presidendi administratsiooniga tihedat koostööd.

Samas ei välistanud analüütikud Interfaxi teatel võimalust, et pärast tagasivalimist presidendiks märtsi keskel võib Putin valitsusjuhi koha taas ümber mängida.

Venemaa aktsiahinnad reageerisid esmaspäeval uue peaministri kandidaadi väljakuulutamisele esialgu väikese langusega, hiljem hakkas aktsiaindeks taas tõusma.

Fradkovski ütles täna telejaamale NTV antud usutluses, et Putini ettepanek asuda Venemaa valitsusjuhi kohale jõudis temani mõni päev tagasi. Ta lisas, et saabub lähipäevil Moskvasse, et osaleda konsultatsioonidel ja enda kandidatuuri kinnitamisel Riigiduumas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing