Vene poliitikud Fradkovi suhtes eri meelel

01. märts 2004, 14:25

Venemaa poliitringkonnad on eri meelel Mihhail Fradkovi nimetamise suhtes peaministri kandidaadiks.

Venemaa Töösturite ja Ettevõtjate Liidu juht Arkadi Volski ütles agentuurile Interfax, et Fradkovi nimetamine peaministri kandidaadiks on mõistliku poliitika suur võit.

Voski sõnul suudab Fradkov luua riigis soodsa investeerimiskliima ning võidelda efektiivselt korruptsiooniga, kuna pole ise sellega kunagi seotud olnud.

Fradkovi kandidatuurile avaldasid toetust ka Murmanski oblasti kuberner Juri Jevdokimov ja Pihkva kuberner Jevgeni Mihhailov.

Kuberneride sõnul on Fradkovi senine tegevus näidanud tema soovi tugevdada Venemaa riiklust ning lisaks siseriiklike probleemide tunnetamisele on ta suuteline arendama Venemaa edasist integratsiooni muu maailmaga.

Mihhailov märkis, et Pihkva oblastile, kui Euroopaga tihedalt seotud piirkonnale on eriti oluline, et peaminister pole vaid mitte isiklikult Läänele tuttav, vaid ka see, et Fradkov mõistab Euroopa probleeme ja oskab seista Venemaa huvide eest lääne turgudel.

Fraktsiooni 'Ühtne Venemaa' kuuluv Riigiduuma asespiiker Aleksandr Zhukov tähendas, et Fradkov pole seotud ühegi jõuga ning on ennast hästi näidanud Euroopa Liidus. 'Ma arvan, et ta on hea kandidaat,' lausus Zhukov.

Venemaa kommunistide liider Gennadi Zjuganov aga avaldas kahetsust, et president Vladimir Putin ei esitanud peaministri kandidaadiks mõnda kuberneri või töösturit-praktikut. 'Riigile on vaja neid, kes toodavad, mitte neid, kes ostavad ja müüvad,' märkis Zjuganov.

Kommunistide liider lisas, et praegu on raske rääkida uue kabineti makjandusstrateegiast, ja avaldas lootust, et järgmisel duumafraktsioonide kohtumisel presidendiga see küsimust tõstatub.

Ka Riigiduuma sõltumatu saadik Vladimir Rõzhkov polnud Fradkovi nimetamisega rahul, nimetades Putini otsust 'teiseks strateegiliseks veaks' eelmise peaministri Mihhail Kasjanovi tagandamise järel.

'Me saame taas tehnilise peaministri, kuid hulga vähemkogenuma ning vähemtuntuma,' kinnitas Rõzhkov.

Föderatsiooninõukogu põhiseaduskomisjoni esimehe Juri Sharashini sõnul olnuks loogilisem kandidaat peaministri kohale 'Ühtse Venemaa' liider Boriss Grõzlov, kuna selle partei poolt hääletas suurem osa valijaist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing