Börsiülevaade: Tallinna Kaubamaja tüürib saja krooni poole

02. märts 2004, 15:42

Tallinna Kaubamaja tüüris täna vaikselt saja krooni suunas, tõustes päevaga 1,6% ning sulgudes 97,01 kroonil ehk kõigi aegade kõrgeimal tasemel.

Möödunud reedel avaldatud 2003. aasta majandustulemustes teatas kaubanduskontsern, et teenis 1,76 miljardi krooni käibe juures 66,1 miljonit krooni (9,70 krooni aktsia kohta) puhaskasumit. Võrreldes jaanuari lõpus avaldatud esialgsete tulemustega oli kasum auditeerimise käigus 1,2 miljoni krooni võrra vähenenud aga investoreid selline väike erinevus ei ole heidutanud.

Eelmise aasta viimases kvartalis ületas kaubanduskontserni müügikasv müügipinna kasvu.
Kui 2003. aasta esimese üheksa kuuga kasvas kontserni käive keskmise 18 protsendise müügipinna kasvu juures 15%, siis 2003. aasta kokkuvõttes kasvas Tallinna Kaubamaja käive ja keskmine müügipind juba võrdselt (15%).
Kuna kontserni käibekasv oli suurem kui Eesti jaekaubandusturul tervikuna, tõusis ettevõtte turuosa 6,2%-lt 6,5%ni.

Arvestades, et kaubanduskontserni võlakoormus on aastaga vähenenud 27 miljoni krooni võrra ning raha ja pangakonto jääk aastaga enam kui kahekordistus, jõudes 73,3 miljoni kroonini (10,80 krooni aktsia kohta) oleks võinud loota, et
dividende makstakse sel aastal 2003. aasta ühest kroonist aktsia kohta enam.
Paraku teeb ettevõtte juhatus aktsionäridele ettepaneku sel aastal dividende
üldse mitte maksta.

Aasta eest maksis kaubanduskontsern dividendideks ühe krooni aktsia kohta.

Sel aastal on kaubanduskontserni üheks suurimaks konkurendiks järgmine kuu avatav Ülemiste Keskus. Teise suure keskuse (Viru Keskus) avamisega Tallinna Kaubamaja aga kasvab. Vähemalt müügipinna kasvu poolelt, kuna ligi kolmandiku uuest 23000 ruutmeetrisest kaubanduspinnast saab endale Tallinna Kaubamaja.

Baltika aktsia sulgus täna juba 19,09 kroonil ehk 6,2% miinuses. Ehkki langus oli silmnähtav, on see tingitud väärtpaberi laiast ostu- ja müüginoteeringute vahest.

Vaadates väärtpaberiga eile-täna tehtud tehinguid võib öelda, et 19-20 krooni (1,2-1,3 euro) kandis on aktsia hind stabiliseerunud, ehk ostjate ja müüjate huvi on kokku saanud.

Eesti Telekomi ja Hansapanga aktsiate ümber oli näha tuntavat ostuhuvi.
Esimene tõusis 1,6% ja teine 0,8% võrra. Mõlemad tõusid tugevate käivete najal, mis annab julgust ka edaspidiseks tõusuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing