Riik kaasas Eesti Telekomi osaluse analüüsi nõustajana McKinsey&Company

02. märts 2004, 13:45

Eesti Telekomi vähemusosaluse suhtes pikaajaliselt parima lahenduse leidmiseks hakkab riiki nõustama McKinsey Company, teatas rahandusministeerium.

Rahandusminister Taavi Veskimägi allkirjastas eelmisel nädalal vastavalt valitsuse otsusele lepingu, mille kohaselt hakkab Eesti Telekomi vähemusosaluse suhtes pikaajaliselt parima lahenduse leidmiseks Eesti riiki nõustama rahvusvaheline ettevõte McKinsey Company.

Enne küsimuse otsustamist valitsuse 19. veebruari kabinetiistungil võttis rahandusministeerium pakkumised kolmelt rahvusvaheliselt nõustajalt.

McKinsey pakkumist peeti parimaks, lähtudes pakkumise kõigi elementide terviklikust hinnangust, muuhulgas arvestati pakutava teenuse sisu, pakkuja professionaalsust ja erapooletust ning tasude suurust ja struktuuri.

'Otsustasime kaasata rahvusvahelise nõustaja, et tagada Eesti riigi huvide kaitse kõige paremal viisil. Meie partner ja kaasaktsionär on rahvusvaheline suurettevõte TeliaSonera. Samuti on Eesti Telekom börsil noteeritud rahvusvaheliselt tuntud ettevõte, mille suhtes langetatavatel otsustel on pikaajaline mõju nii Eesti sees kui ka väljaspool riigipiire,' ütles rahandusminister Taavi Veskimägi.

'McKinsey pakkumine oli parim sisult, sealhulgas ka tasustamispõhimõtte osas, samuti on ettevõttel väga tugev rahvusvaheline kogemus spetsiifiliselt telekommunikatsiooni sektoris,' lisas ta.

Valitsus on põhimõtteliselt otsustanud eraldada omandireformi reservfondist Eesti Telekomi vähemusosaluse suhtes pikaajaliselt parima strateegia väljaselgitamise kuludeks kokku kuni 14 miljonit krooni. Juhul, kui valitakse müügistrateegia, kaetakse reservfondist tehtavad kulud müügist laekuva rahaga.

'Pidades silmas nii protsessi rahvusvahelist taset kui ka võimalikku müügitehingu mahtu ning dividenditulu, millega Eesti riik võiks arvestada jäädes Eesti Telekomi aktsionäriks ka peale aktsionäride lepingu lõppemist, pean seda kulutust möödapääsmatuks,' lausus Taavi Veskimägi.

Esmaspäevase börsil noteeritud Eesti Telekomi hinna järgi (01. märtsil 2004 oli sulgemishind 118,13 krooni) on Eesti riigi osaluse väärtus ca 4,4 miljardit krooni. Riik sai eelmisel aastal Eesti Telekomist dividendidena 224,9 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing