Algab kemikaaliohtude sihtkontroll

02. märts 2004, 13:50

Sel kuul algavast kemikaaliohtude sihtkontrollist ajendatuna olid täna Tallinnas Tööinspektsioonis koolitusel tööinspektorid.

Inspektoritele jagati teadmisi kemikaaliohtude väljaselgitamisest firmades, teatas Tööinspektsioon.
See on suunatud ettevõtetes ohtlike kemikaalide (sealhulgas kantserogeenide ja mutageenide) ning neid sisaldavate materjalide käitlemisel tekkivate ohtude väljaselgitamisele ja neist ainetest lähtuvate tervisekahjustuste vältimisele või vähendamisele.

1. märtsist alates valitakse sihtkontrollimisele kuuluvad ettevõtted ning teavitatakse sellest tööandjaid.

Ettevõtete kontrollimine kestab 10. märtsist juunikuu lõpuni.
1. juulist kuni septembri keskpaigani kontrollitakse sihtkontrolli käigus tehtud ettekirjutuste täitmist ning hinnatakse ettevõtete töökeskkonnas toimunud muudatusi.

Pärast sihtkontrolli lõpetamist ja ettekirjutuste täitmise kontrollimist analüüsitakse kontrolli tulemisi ning koostatakse üleriigiline aruanne, mis esitatakse sotsiaalministeeriumile ja vastavate tööandjate ja töötajate liitudele.

Ohtlikud kemikaalid on jaotatud kolme kategooriasse ohtlike omaduste alusel. Esimese kategooria moodustavad keemiliste ja füüsikaliste omaduste alusel plahvatusohtlikud, oksüdeeruvad ja tuleohtlikud kemikaalid, teise kategooria terviseohtlikud ja kolmanda kategooria keskkonda mõjutavad kemikaalid.
Kokkupuude ohtlike kemikaalidega põhjustas möödunud aastal 31 tööõnnetust.
Euroopa Komisjoni andmetel põhjustavad ohtlikud kemikaalid juba 40% kutsehaigustest (allergilised haigused, näiteks astma, ja vähihaigused).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing