Kohtuistung Viimsi koolihoone asjus lükkus edasi

02. märts 2004, 15:45

Täna Tallinna Linnakohtus toimuma pidanud istung Viimsi koolihoone asjus ASi Esmar ja Viimsi Vallavalitsuse vahel lükkus valla taotlusel edasi.

ASi Esmar esindav advokaadibüroo Leppik ja Partnerid vandeadvokaat Jüri Leppiku sõnul on harukordne, et hageja ise istungi edasi lükkab. ?Veelgi harukordsem on see vallavalitsuse puhul - omavalitsus ei tohiks tekitada olukorda, kus temast sõltuvalt jääb asi venima,? märkis Leppik.

?Hagi esitamisest saab suvel poolteist aastat ja on selge, et sellisest venitamisest kaotavad kõik, eelkõige valla enda elanikud ja kooliõpilased,? ütles Leppik.

Viimsi Vallavalitsuse lepinguline esindaja advokaat Alar Eiche põhjendas Tallinna Linnakohtule istungi edasilükkamist ?asja keerukuse ja mahukusega ning vajadusega aega toimikus asuvate materjalide analüüsiks ja läbitöötamiseks?. Lisaks viitab advokaat ka vajadusele osaleda teisel, samal ajal toimuval istungil.

?Esmar on pakkunud vallale korduvalt rendilepingut, sh hoone renoveerimist või koolihoone müüki, vallavanem eelistab aga endiselt meiega suhtlemist kas kohtu või ajakirjanduse teel,? sõnas Leppik.

?Möödunud nädala neljapäeva varahommikul jõudis asjade käik sinnamaale, et vallavanem otsustas Esmari tütarfirmale kuuluvaid hooneid ise omaalgatuslikult lammutama hakata. See kinnitab veelkord, et vald on täiesti põhjendamatult sidunud koolihoone saatuse Esmari hoonete juurde kuuluvate maade erastamistaotlustega, ähvardades oma seadusega antud ülesannet mitte täita ja maid Esmarile mitte erastada,? ütles Leppik.

Viimsi Vallavalitsus esitas hagi Viimsi koolihoone omaniku ASi Esmar vastu 19. detsembril 2002. Tallinna Linnakohtu määruse alusel toimub järgmine istung 29. juunil käesoleval aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing