Traallaevade kaptenid võeti vastutusele valeandmete esitamise eest

03. märts 2004, 10:53

Keskkonnainspektorid karistasid kümne traallaeva kaptenit, kes olid rikkunud laeva sadamasse tuleku korda.

Lisaks olid kaptenit rikkunud ka pardal olevate kalakoguste kohta teate edastamise korda.

Kokku määrati rikkumiste eest 35 400 krooni trahvi. Merel kala püüdva, vastuvõtva, transportiva või töötleva kalalaeva kapten peab teavitama Keskkonnainspektsiooni laeva sadamasse tulekust ning pardal olevast kalakogusest. Teate esitamise aeg, kord ja edastatavate andmete nimistu on kehtestatud keskkonnaministri määrusega.

Saaremaal Veere sadamasse randunud traallaeva Delta kontrollimisel tuvastasid inspektorid, et kapten Vladimir S. (47) edastas Keskkonnainspektsioonile valed andmed sadamasse tuleku aja kohta, jättis püügipäevikus täitmata kala lossimise aja ning märkis kala transportiva auto saatelehele lossitud 9,1 t kala asemel 2,1 t. Kaptenile määrati rikkumise eest karistuseks 12 000-kroonine trahv.

Veere sadamas karistati 1800-kroonise trahviga traallaeva Reigi kaptenit Ivan T-d (41), sest autosse lossiti 2 tonni rohkem kala kui teatatud. Navesti kapten Otto L-i (62) karistati 600-kroonise trahviga, sest ta ei teatanud õiget kilu-räime koguste suhet.

Mõntu sadamas karistati 3000-krooniste trahvidega nelja traallaeva kaptenit, kes esitasid sadamasse tulekul valed andmed: traallaeva Ramsi kapten Gennadi G. (46) teatas, et püüti 20 t kilu ja 2 t räime, kuid tegelik saak oli 9,6 t kilu ja 12,3 t räime. Trahvi sai ka Ramsi kapten Aleksander V. (46), kes deklareeris tegelikust saagist 4 t väiksema koguse. Reigi kapten Sergei L. (41) sai trahvi, sest püütud räime oli 3 t rohkem kui teatatud. Traallaeval Topu oli kala 3,5 t rohkem kui kapten Heino I. (55) teatas.

Kutselise kalapüügiloa nõuete rikkumise eest karistati 3000-krooniste trahvidega kahte kalalaeva kaptenit. Traallaeva Rae kapten Jüri S. (65) märkis kalapüügipäeviku lehele püügi kohana Läänemere avaosa, kuid tegelikult püüti Liivi lahes. Sarnaselt esitas valed andmed traallaeva Vääna kapten Vladimir T. (50).

Harjumaal Miiduranna sadamas traallaeva Viikari kontrollimisel tuvastati, et laeva kapten Ain M-i (45) püügipäevikusse kantud 1,1 t räime ja 1,9 t kilu asemel oli tegelikult püütud 2,2 t räime ja 3,8 t kilu. Kaptenit karistati 3000-kroonise trahviga.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing