SLÕL: Eesti Energia nöögib elektriliini omanikku

03. märts 2004, 08:25

Eesti Energia on Rae valla elaniku Helin Põldvee elektriliini kasutades aastaid voolu müünud, ent liini eest renti ei maksa.

Kui Põldvee tahtis postid ja juhtmed lõpuks elektrifirmale maha müüa, teatas Eesti Energia, et ei maksa nende eest sentigi, kirjutab SL Õhtuleht.

Rae valla Vana-Aaviku küla 23 peret elektriga varustava 702 meetri pikkuse elektriliini omanikuks sai perekond Põldvee 1995. aastal, kui ostis põllumajandusfirma Agro. Nimelt müüdi firma tervikuna - koos 50 lehma ja traktoritega ka Agro ehitatud elektriliin.

Nüüd on Eesti Energia võõra liini kaudu elektrit müünud juba üheksa aastat, kuid pole selle ajaga Põldveedele sentigi renti maksnud. «Ma ei tea ühtki äriettevõtet, kes kasutab teise vara ega maksa selle eest midagi! Sedasi saab teha vaid monopoolses seisus olev Eesti Energia!» tusatseb Helin Põldvee.

Vähe sellest - Põldvee peab veel ka hoolitsema liini remondi ja hooldamise eest, saamata Eesti Energialt (EE) vähimatki soodustust. «Tõsi, mõne korra on ka EE käinud parandamas,» tunnistab Põldvee.

1999 otsustas Põldvee liini lõpuks EEle müüa.

«Algas lõputu jooksutamine. EE pole kunagi vaidlustanud, et see liin ei kuulu meile, küll on ta olnud väga passiivne. Minu käest on nõutud ekspertiisiakte ja muud. Kõik olen ka esitanud, kuid firma aina venitab - kord kolitakse, kord on ümberstruktureerimine. Nad pole isegi hinda tahtnud arutada,» ütleb Põldvee. Tema arvutuse järgi maksab liin 120 000 krooni.

Selle aasta algul sai naine EElt lõpuks vastuse. Firma teatas, et on nõus liini tasuta üle võtma. «See on ennekuulmatu - kasutada teise vara kasumi teenimiseks ja siis öelda, et võtan tasuta endale!» imestab Põldvee ja kinnitab, et on valmis liini rendiraha kohtus tagantjärele välja nõudma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing