USA börsid: investorid ei leidnud ostmiseks tõuget

03. märts 2004, 09:34

Uudiste poole pealt oli USAs eile kitsas käes, mistõttu investorid ei leidnud põhjust aktsiaid osta ning võtsid kasumit, kirjutab uudisteagentuur AP.

Dow Jones tööstuskeskmine kaotas päevaga 0,8% ja peamiselt tehnoloogiasektori liikumisi kajastav Nasdaqi koondindeks 0,9%. Indeksid sulgusid vastavalt 10591 ja 2039 punktil.

?Ma ei arva, et me näeme praegu turul tõusutrendi lõppemist,? ütles S.W. Bach Co peastrateeg Peter Cardillo. ?Ma lihtsalt arvan, et tegemist on väikse kasumivõtmisega,? lisas ta.

USA keskpanga juht Alan Greenspan ütles eile New Yorgi Majandusklubi ees esinedes, et lühiajaline baasintress peab lõppude lõpuks ükskord tõusma.
Kuigi see ei olnud Wall Streetile üllatuseks loodetakse turgudel siiski sisimas, et intressitõus tuleb pigem mõnevõrra hiljem kui varem.

?USA keskpanga baasintress tuleb praegu (inimestele) vastu? kuid mingil hetkel peab see tõusma neutraalsemale tasemele,? ütles Greenspan, kes siiski vihjed intressitõusu toimumisaja kohta ei andnud.
USA baasintress püsib praegu 1 protsendil ehk 45. aasta madalaimal tasemel. Tulevikulepingute alusel oletatakse, et 30. juunil on 38%ne võimalus baasintressi 0,25% suurseks tõusuks.

Intresside tõstmine kergitab ettevõtete laenukulusid ning võib piirata tarbimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing