PwC toetab finantsaruandlust XBRL-formaadis

03. märts 2004, 12:42

PricewaterhouseCoopers toetab ettevõtete majandustulemuste avaldamisel uue rahvusvahelise formaadi XBRL kasutuselevõttu.

Esimese börsiettevõttena maailmas avaldas Kanada firma TSX Group Inc. (TSX Group) PricewaterhouseCoopersi toetusel oma majandusaasta finantstulemused XBRL formaadis.

XBRL (eXtensible Business Reporting Language) on elektrooniline formaat, mis lihtsustab finantsaruannete, tulemusaruannete ja muu finantsinformatsiooni liikumist erinevate arvutiprogrammide vahel ja selle analüüsimist. Siiani puudusid ühtsed standardid finantsinformatsiooni automaatseks kasutuseks erinevate rakenduste vahel. Ühtsustatud formaadi puudumine teeb firma tulemuste analüüsimise informatsiooni kasutajale raskeks, samuti ei võimalda see tihti võrrelda samadel alustel mitme erineva ettevõtte tegevust ja tulemit.

XBRL defineerib finantsaruandlusele ühtse formaadi, millest juhinduvalt hakkavad ettevõtted finantsandmeid valmistama ja levitama ning analüütikud ja investorid seda infot tõlgendama. Selle tulemusena säästab XBRL keerulise info analüüsimisel nii firmasisese kui -välise infokasutaja aega ja raha.


XBRL põhineb XML?il (eXtensible Markup Language) ja ei ole sõltuv ühestki riistvara platvormist, tarkvara operatsioonisüsteemist, programmeerimiskeelest ega raamatupidamise standardist. See standard on leidnud toetust üle 200 organisatsioonilt üle maailma, sh raamatupidamisfirmad, audiitorfirmad, tarkvara müüjad ja riigiasutused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing