Michael Dell astub tegevjuhi kohalt tagasi

05. märts 2004, 10:06

Maailma suuruselt teine arvutite tootja Delli asutaja ja kompanii ülesehitaja Michael Dell astub juulis tegevjuhi kohalt tagasi, kirjutab Financial Times.

Kompanii sõnul jääb ta endiselt juhatuse esimeheks ning jätkab ka tegelemist ka igapäevaste asjadega. Delli uueks tegevjuhiks saab praegune tootmisjuht Kevin Rollins.

Ajalehe sõnul märgib see tendentsi, kus tehnoloogiaettevõtete asutajad annavad kontrolli osaliselt üle oma järglastele. Nii astus 2000. aasta jaanuaris tegevjuhi kohalt tagasi Microsofti <GR#US.MSFT>asutaja Bill Gates, keda asendas Steve Ballmer ning Oracle <GR#US.ORCL>asutaja Larry Ellison, kes loobus sel aastal juhatuse esimehe kohast.

Nii oligi Dell koos arvutisüsteemide kompanii Suni <GR#US.SUNW>juhi Scott McNealyga, kes juhib seda alates 1984. aastast.

Delli sõnul ei ole tegevjuhi tagasiastumine oluline sündmus. ?See on vaid ametinimetuse muutus,? selgitas kompanii. Kuid analüütikud on mõnevõrra erinevat meelt. Michael Dell on olnud paljude kompanii parimate strateegiliste muutuste peamiseks liikumapanevaks jõuks,? lausus analüüsikeskuse Morningstar analüütik Rod Bare.

Michael Dell asutas omanimelise arvutifirma 20 aastat tagasi Texase Ülikooli ühiselamutoas. Ametlikult jõustub tema tagasiastumine 16. juulil, mil toimub kontserni aktsionäride üldkoosolek. Michael Dell on kompanii suurim aktsionär, talle kuulub umbes 9 protsenti ettevõtte aktsiatest.

Delli <GR#US.DELL>aktsia hind jäi muutmatult 33,13 dollarile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing