EPL: eraülikooli õppemaks põhjendamatult kõrge

05. märts 2004, 07:59

Haridus- ja teadusministeeriumi allasutus Archimedes peab Eesti eraülikoolide õppemaksu teiste Euroopa ülikoolidega võrreldes põhjendamatult kõrgeks.

Archimedese hinnangul oleks optimaalne aastane õppemaks Eesti eraülikoolides 20 000 krooni, praegu küünivad hinnad aga kuni 70 000 kroonini, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Selge on see, et kui TTÜst saab hariduse ühe rahasumma eest, siis eraülikool ei saa samade õppejõudude ja programmiga majandades küsida kaks korda kõrgemat õppemaksu.?

Kiisleri sõnul on mõne Eesti eraülikooli probleem väiksus. ?500 õpilasega koolidel on liiga suured kulutused, lisaks üritatakse palgata lääne õppejõude, kes tahavad kõrget palka,? ütles ta.

Ükski Eesti erakõrgkool aga õppemaksu vähendada ei kavatse.

EBSi rektori Madis Habakuke hinnangul kool õppemaksu suurt ei tõsta, kuid ei kavatse ka vähendada. ?Õppemaks on küll kõrge, kuid meil on palju stipendiume,? ütles ta.

Akadeemia Nord rektori Ene Graubergi sõnul Nord õppemakse ei langeta. Viimasel kolmel aastal on need mõne protsendi võrra tõusnud. ?Archimedes võib siin paljugi arvata,? ütles ta. Tema sõnul tähendab 10miljonilise omakapitali nõude rakendumine kolme eraülikooli turule jäämist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing