EPL: Keskerakonna leerid koostavad oma valimisnimekirju

05. märts 2004, 07:58

Keskerakonna liidri Edgar Savisaare toetajad kavatsevad vastukaaluks eksministrite europarlamendi valimisnimekirjale välja tulla oma nimekirjaga.

Peale Edgar Savisaare ja Vilja Savisaare peaks alternatiivses nimekirjas olema ka teine poliitperekond ? õde-vend Marika Tuus ja Heimar Lenk. Samuti Savisaare kauaaegne abi Max Kaur. Uue nimekirja trükise koostamisega on seotud ka Tallinna mainekujundusprojekti vedaja Linnar Priimägi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskerakonna infojuhi Evelyn Sepa sõnul on kõik võitlemas oma koha eest ning trükiseid ja pöördumisi tuleb veelgi. ?Kuna tegemist on sisevalimistega, siis on selline kampaania suunatud just erakonda,? ütles ta. ?Kui kandidaadid oleks määratud, oleks tarvis teha kampaaniat väljapoole.?

Heimar Lenk tõdes, et on esimest, hiljuti paljude inimeste postkastidesse saadetud eksministrite trükist näinud, kuid teist mitte.

?Kui valimisnimekirjad jäävad kinniseks, siis pole tegelikult neil trükistel sisevalimiste korral mõtet,? ütles Lenk. ?Minu käest on küll küsitud, et kas kandideeriksin, ja olen andnud oma nõusoleku, aga ma ei tea, mis tekst sinna läheb. Need trükised jäävadki rohkem erakonnasiseseks võistlemiseks.?

Lenk planeeris trükist ka oma õe, riigikogu liikme Marika Tuusiga kahekesi, kuid loobus sellest ideest.

Keskerakond kinnitab lõpliku valimisnimekirja märtsi lõpuks. Kandidaatide ülesseadmisel sisevalimisteks on aega esmaspäevani, valimised ise kestavad 18.?25. märtsini.

Euroopa Parlamendi 732 kohast saab Eesti kuus. Peaaegu kõik erakonnad sihivad neist endale kahte, Res Publica arvestab valimiste ja kampaania õnnestumise korral kolme kohaga. Iga erakond saab valimistel välja panna kuni 12 nime.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing