Pärnu PM: Elmar Lepp ostis veetorni

05. märts 2004, 10:03

Ärimees Elmar Lepp ostis soomlasele kuulunud kinnistu Pärnus Suur-Sepa 13a, millel asuv veetorn jääb plaani kohaselt kümnekorruselise korterelamu osaks.

Lepp plaanib kümnekorruselise maja valmis saada tuleva aasta kevadeks. Majja tuleb tema selgituse järgi 70-80 korterit. Hoone kõrguseks jääks senise veetorni kõrgus ehk 30 meetrit, kirjutab Pärnu Postimees.

Lepp ütles, et praegu on maa planeeringu järgi ärimaa, mis on kavas detailplaneeringuga muuta elamumaaks, mis sobiks tema sõnade järgi kõnealusesse kohta paremini.

Lepp soovib torni alles jätta, sest kümnemeetrise läbimõõduga torn püsib kolmemeetrisel tugeval vundamendil, mida pole otstarbekas lammutada. ?Seega jääks torn üheks hoone osaks ja maja ehitaksin selle ümber.?

Krundi plussid on asupaik kesklinnas ning asjaolu, et maja kõrvale ei jää ühtegi tiheda liiklusega teed, nimetas Lepp. Maja alla plaanib ta ehitada parklad, katusekorrusele tulevad panoraamkohvik, ilukeskus ja saunad. Hoonealune pind peaks võtma krundist 80 protsenti ja ehituse lõppmaksumus jääma 80 miljoni krooni piiresse.

Korteri ruutmeetrihinnaks arvestab Lepp 13 000 - 25 000 krooni, sõltuvalt korrusest. ?Terves maailmas maksab ju vaade, ja vaade algab sel majal viiendalt korruselt,? lausus ärimees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing