PM: Tallinna meediapoliitikat tabas kriitika

08. märts 2004, 08:08

Peaminister Juhan Parts soovitab maksumaksja raha eest tallinlaste postkasti kukkuvaid linnalehti välja anda hoopis partei kulul.

Keskerakonnaga seotud Allan Alaküla juhitav Tallinna meediapoliitika on sattunud kriitikatule alla. Peaministri hinnangul on Tallinna linnavõimu (Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsiooni) väljaannete puhul tegemist justkui partei rahakoti ja maksumaksja raha segiajamisega ning selliseid väljaandeid võiks rahastada partei ise, kirjutab Postimees.

«Ma veel jätkuvalt ei mõista, miks Tallinna linn täidab aktiivselt ajakirjanduslikku funktsiooni,» lausus Parts valitsuse 26. veebruari pressikonverentsil. «Siin on kululõike, kus oleks võimalik kokku hoida.»

Tallinna linnakantselei avalike suhete teenistuse eelarvest antakse välja ajalehti Pealinn/Stolitsa, Kanal 2 näitab argipäeviti «Pealinna uudiseid» ja laupäeval «Pealinna pooltundi».

Kuku raadios on linna kulul argipäeviti kaks korda eetris «Raeuudised», Esimene Balti Kanal (Pervõi Baltiiski Kanal) näitab pühapäeviti saadet «Eto Tallinn» ning sellele lisanduvad märtsi lõpust argipäeviti «Tallinna uudised».

Kõikide nende saadete ja lehtede peale kulub linnal miljoneid kroone aastas. Ülelinnaline ajaleht Pealinn ilmub seejuures iga nädala või kahe tagant ning selle tiraa? on 85 000, mida on rohkem kui ühelgi üle-eestilisel päevalehel. Lisaks on oma ajaleht igal linnaosal, mida kaetakse linnaosade eelarvetest.

«See on väga propagandamaiguline, mis tänasel päeval tehakse,» kommenteeris pealinna meediatööd eelmisel nädalal ETVs endine abilinnapea ja praegune Riigikogu liige Rein Lang. «See ei ole klassikaline info pakkumine, vaid seda pakutakse sellises roosas soustis, et näidata ühte või teist ametnikku väga heas valguses.»

Reformierakondlasest Tallinna abilinnapea Margus Allikmaa ütles reedel Postimehele, et linna koalitsiooninõukogu kavatseb lähiajal arutada linnaeelarvest välja antavate lehtede ja saadete sisu üle.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing