EPL: Nimevahetus tõstis sotside toetust

08. märts 2004, 08:12

Veebruaris suutsid parteidest ainsana toetust kasvatada end Sotsiaaldemokraatlikuks Erakonnaks ümber nimetanud Mõõdukad, selgus TNS Emori küsitlusest.

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda toetas veebruaris kaheksa protsenti valijatest, mis oli kahe protsendi võrra parem näitaja kui jaanuaris, mil erakond kandis Mõõdukate nime, kirjutab Eesti Päevaleht.

Siiski ei saa sotsid Emori sotsioloogi Tõnis Saartsi hinnangul nimevahetuse tõusuefektile kaua loota. ?Selleks peaks praegused võimulolijad rahva usalduse täielikult minetama,? märkis Saarts.

Kahe protsendi võrra langes toetus nii Keskerakonnale, Res Publicale kui ka Reformierakonnale. Tsentriparteid toetas veebruaris 19, Res Publicat 17 ja Reformierakonda 11 protsenti valijatest. Jaanuarikuise reitingu säilitasid veebruaris Rahvaliit seitsme ja Isamaaliit kuue protsendiga.

Saartsi hinnangul Keskerakonna toetuse langust ühegi konkreetse sündmusega siduda ei saa. Põhjus võib olla Keskerakonna tagasihoidlikkuses diskussiooni tekitavate poliitiliste avalduste esitamisel, mistõttu on nad meedias varju jäänud.

Res Publica toetuse langust seletas sotsioloog sisseelamisaja lõppemisega. ?Res Publicale ei anta enam möödalaskmisi nii kergelt andeks nagu varem, kus öeldi, et nad on ju veel noored ja kogenematud,? lausus ta.

Reformierakonna reiting on juba alates novembrist olnud langeva trendiga. Saartsi arvates on põhjus selles, et paljud arvamusliidrid on süüdistanud just oravaparteid kõikides Eesti hädades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing