SLÕL: Surma toonud solkbensiini kriminaalasi uuesti uurimisel

08. märts 2004, 08:28

Kaks korda lõpetamisele määratud kriminaalasi söövitava bensiini tõttu hukkunud Tadeush Brili (61) surma uurimiseks anti uurijatele tagasi.

Tallinna prokuratuur möönab nüüd, et kontrollimisel on selgunud, et määrus kriminaalasja lõpetamiseks on põhjendamatu, kirjutab SL Õhtuleht.

23. jaanuaril leidis Tallinna prokuratuur pärast Galina Brili esimest kaebust, et kriminaalasja lõpetanud uurija käitus korrektselt. Toona möönis prokuratuur, et bensiinisolkijad võisid ette näha ohtu automootoritele, kuid surmaohu eeldamine ületanuks mõistliku kogemuse piiri.

Tallinna ülemprokuröri Martin Hirvoja sõnul tuleb siiski asja põhjalikumalt uurida.

«Tegemist on Eesti õiguspraktika jaoks uudse juhtumiga,» rõhutab Hirvoja. Tema sõnul tuleb asja vaadelda ka sellest küljest, kas ametlikust tanklast bensiini ostnud inimene võis surmavaid tagajärgi ette näha.

5. septembril 2003 tankis Tadeush Bril Sakus oma Opel Asconasse paagitäie bensiini 95. Kaks päeva hiljem avastas Galina, et suvila ees seisva auto paagist tilgub murule vänge haisuga vedelikku. Järgmisel hommikul sõitis Tadeush Tallinna, oma garaa?i bensiinipaaki parandama. Paar tundi hiljem leiti ta auto alt bensiiniloigust. Kiirabi toimetas mehe haiglasse, kuid päästa teda ei õnnestunud. Surma põhjuseks said söövitushaavad 60-70% kehapinnast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing