Kodak astus sammu digitaliseerumise suunas

09. märts 2004, 10:05

Kiirendamaks oma sisenemist digitaaltrüki ärisse ostab Kodak Saksa firmalt Heidelberger Druckmaschinen AG kuni 150 mln dollari eest kaks üksust.

Kodaki <GR#US.EK> aktsia vajus eile 3,5%, tasemeni 26,83 dollarit, sest lisaks ostule alandas maailma suurim fototarvete tootja ka oma selle aasta kasumi väljavaadet, kirjutab uudisteagentuur AP.

Esiteks ostab Kodak Heidelberg"ilt ära NexPress Solutions LLC aktsiaid. Tegemist on digitaalvärvitrüki süsteeme tootva firmaga, mis on viimased kuus aastat olnud Heidelbergile ja Kodakile kuuluv ühisettevõte. Lisaks omandab Kodak ka Heidelberg Digitali, mis valmistab mustvalgeid digitaaltrükisüsteeme.
Kaks ülevõetavat firmat peas Kodaki selle aasta käivet kasvatama 175 mln dollari võrra.

Tunnistades, et traditsiooniline fotofilmiäri on pöördumatus languses teatas Kodak 2003. aasta septembris, et suunab oma fookuse digitaalturule. Filmitarvete tootja kavatseb enda ärimudeli ümbermängimise tõttu järgmise kolme aasta jooksul koondada 12-15tuhat töökohta.

Lisaks soovib firma kuni 2007. aastani investeerida digitaalärisse 3 mld dollarit.

2003. aastal kulutas Kodak seitsme ettevõtte ülevõtmiseks umbkaudu miljard dollarit. Sel aastal on firmal plaanis tegeleda rohkem omandatud ettevõtete integreerimisega.

Möödunud aastal andis digitaaläri Kodaki 13,3 mld dollarisest aastakäibest 30%. Ülejärgemisel aastal peaks digiäri tooma aga Kodakile sisse 60% käibest ning pool kasumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing