Radiolinja toob Eestisse maailmas auhinnatud mobiiliteenuse

Liis Kängsepp 09. märts 2004, 12:29

Radiolinja toob koostöös maailma ühe suurima mobiilioperaatori Vodafone"iga lähiajal turule Vodafone"i populaarse ja auhinnatud teenuse Mobile Connect Card.

Mobile Connect Card on eelkõige ärikasutajatele mõeldud sülearvutisse käiv GPRS-kaart, millega saab internetis surfata kõikjal Radiolinja levialas, kirjutab Postimees Online.

Lisaks internetiühendusele võimaldab kaart ühe akna kaudu saada ligipääsu ka e-postile, ja oma kontori sisevõrgule ning saata SMS-sõnumeid. Teenus võitis GSM Assotsiatsiooni 2004. aasta kongressil tänu kasutamise lihtsusele ja kasutajasõbralikule lahendusele parima mobiilrakenduse preemia.

Vodafone kirjutab oma kodulehel, et peale põhjalikke turu-uuringuid selgus, et ärikasutajad tahavad üle mobiilivõrgu nii internetile kui kontori sisevõrgule kerget ja turvalist ligipääsu, mida teiste sarnaste GPRS-kaartide tarkvara piisavalt lihtsalt ei võimaldanud.

Firma väitel saab Mobile Connect Cardi installeerimise ja seadistamisega hakkama igaüks ning selleks pole mingeid arvutialaseid eriteadmisi vaja.

Komplektis sisaldub Vodafone"i brändi kandev sülearvutisse käiv GPRS-kaart, mille tegelikult on valmistanud Option ja kannab nime Globetrotter. Kaardil on väljakäiv antenn ning kehvema leviga piirkondadeks välimise antenni pistik.

Oluline on aga kaardiga kaasas olev spetsiaalne tarkvara, mis teeb mobiilse interneti kasutamise lihtsaks ja mugavaks ning võimaldab ühe programmi kaudu ligipääsu kõigile teenustele. Samuti peab tarkvara arvet selle üle, mitu megabaiti infot on GPRS-võrgu kaudu liikunud, niimoodi saab kulusid kontrolli all hoida.

Kui palju Mobile Connect Card Eestis maksma hakkab, selgub esmaspäeval, kui Radiolinja uuest teenusest ametlikult teatab. Inglismaal maksab kaart 150 naela ehk umbes 3500 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing