Börsiülevaade: raamatupidamisväärtuselt kalleimad Merko ja Telekom

09. märts 2004, 09:43

Tallinna börsi ettevõtete möödunud aasta lõpu raamatupidamisväärtusi ja hetke turuhindasid võrreldes on kalleimad aktsiad Merko Ehitus ja Eesti Telekom.

Nii Merko kui ka Eesti Telekomi turu- ja raamatupidamisväärtuse suhe on üle nelja. Merkol on vastav näitaja 1,94 miljardi krooni suurust turuväärtust ja 464 miljoni kroonist raamatupidamisväärtust arvestades ligi 4,2. Eesti Telekomil 4,0.

Kolmandat kohal Hansapank, mille turuväärtus ületab raamatupidamisväärtust üle 2,8kordselt. Saku Õlletehasel on vastav näitaja 2,5, Klementil 1,9, Normal ja Harju Elektril ligi 1,8, Viisnurgal 1,6, Tallinna Kaubamajal ja Kalevil peaaegu 1,5. Rakvere lihakombinaadi turuväärtus on raamatupidamisväärtusest ligi veerandi võrra suurem. Möödunud neljapäeval allpool raamatupidamisväärtust kaubeldud Baltikal (möödunud aasta raamatupidamisväärtusest on lahutatud jaanuarikuu 4,5 miljoni krooni suurune kahjum) on tänu reedesele ja eilsele hinnatõusule turuväärtus 1,16 korda suurem kui raamatupidamisväärtus.

Alla raamatupidamisväärtuse kaubeldakse Tallinna Farmaatsiatehase ja Estiko aktsiatega. Farmaatsiatehase turuväärtus on 88 protsenti raamatupidamisväärtusest, Estikol 73 protsenti. Mõlema ettevõtte suuromanikud on avaldanud ka soovi firmad börsilt ära viia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing