PM: Riigikogu tõrjub Keskerakonna toel Rüütli eurovalimiste-veto

09. märts 2004, 08:01

Riigikogu võtab tõenäoliselt täna Keskerakonna toel muutmata kujul vastu europarlamendi valimise nn avatud nimekirjade seaduse.

Presidendi veto tagasilükkamiseks läheb parlamendis vaja 51 häält, mis on saavutatav vaid juhul, kui piisav hulk Keskerakonna fraktsiooni liikmeid hääletab seaduse poolt, nagu see juhtus esmavastuvõtmisel 11. veebruaril, kirjutab Postimees.

Eile õhtul koos olnud Keskerakonna juhatus toetas konsensuslikult avatud nimekirjade kasutamist, mis tähendab, et vajalikud hääled presidendi veto tõrjumiseks peaks koos olema. Toetust avatud nimekirjadele avaldas ka erakonna liider Edgar Savisaar, kes varem on kaldunud eelistama suletud nimekirju.

Postimehele on väidetud, et suletud nimekirjade eest võitlevad Reformierakond ja Rahvaliit püüdsid siiski keskerakondlasi oma paati tõmmata, vihjates tihedamale koostööle tulevikus, võimalik, et isegi ühises valitsuses, kui nood meelt muudavad ja avatud nimekirju ei toeta.

Väidetavalt oli esialgu juttu kohalike omavalitsuste rahastamise teemalisest ühisavaldusest, mis jäi siiski soiku, kui Keskerakonna liider Edgar Savisaar soovis sellele anda tuleviku mõttes siduvamat iseloomu.

Kuluaarides spekuleeriti eile ka Savisaare väidetava katse üle saada suletud nimekirjade poolehoidjate sekka keskfraktsiooni esimees Toomas Varek, pakkudes talle võimalust tõusta Peeter Kreitzbergi asemel märtsi lõpus Riigikogu aseesimeheks. Sel juhul oleks Kreitzbergile tagatud nimekirjas koht, kus ta kindlasti saaks valitud europarlamenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing