PM: Parlament kaalub Balti Assambleest loobumist

10. märts 2004, 08:14

Riigikogu väliskomisjon arutas eile deklaratsiooni projekti, mis sisuliselt lõpetaks Balti Assamblee tegevuse.

Projekti kohaselt tuleks senine koostöö Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukoguga ümber kujundada ühiseks Põhjala-Balti Parlamentaarseks Assambleeks, kirjutab Postimees.

Assamblees osalemine on olnud Riigikogu kulukaim missioon, mille mullune eelarve ületas 2,2 miljonit krooni. See on enam kui kolm korda rohkem, kui maksab Riigikogu delegatsiooni osalemine Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees või Parlamentidevahelise Liidu tegevuses.

Deklaratsiooni projekt tõdeb, et Balti Assamblee võetud eesmärgid on tänaseks täidetud ja üks oluline etapp Baltimaade koostöös edukalt lõpule jõudnud. Samas toob ühinemine Euroopa Liidu ja NATOga deklaratsiooni kohaselt kaasa hoopis teistsuguse koostöö vajaduse.

Esimeste sammudena näeb projekt ette Balti Assamblee tegevuse radikaalset ümberkorraldamist ja kulude kärpimist. Assamblee delegatsioonide liikmeskonda tuleks vähendada seniselt 20 liikmelt kuuele, lõpetada sekretariaadi tegevus ja üle minna internetipõhisele suhtlusele.

Assamblee Eesti delegatsiooni juhi Andres Taimla hinnangul toodab assamblee praegu hulganisti dokumente, millele ei järgne tegelikult mitte midagi.

«Balti Assambleel on kuus komiteed, mis kõik muudkui valmistavad ette resolutsiooniprojekte,» kirjeldas Taimla. «Nende üle vaieldakse, need võetakse vastu, kuid iva on seal nii väike, et selle saaks korda ajada Balti Ministrite Nõukogu tasemel, paludes valitsustel need probleemid lihtsalt lahendada.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing