Sideamet tegi Tele2 Eesti AS-le ettekirjutuse

10. märts 2004, 13:24

Sideamet tegi Tele2 Eesti AS-le ettekirjutuse sidumisteenuse tasu arvutamise kohta.

Sideamet tegi eile Tele2 Eesti AS-ile ettekirjutuse, millega kohustatakse ettevõtet viima oma mobiiltelefonivõrgu sidumisteenuse tasu arvutamine vastavusse telekommunikatsiooniseaduse vastava sättega, teatas amet.

Sideamet leiab, et Tele2 mobiiltelefonivõrgu sidumisteenuse tasu ei ole arvutatud võrdelisel alusel mõistlikust kasumist ja seega ei ole vastavuses telekommunikatsiooniseaduse § 42 lõike 4 punktiga 4, mille korral ei või sidumisteenuse tasus kasutatav kaalutud keskmine kapitalikulu määr (WACC) olla kõrgem kui 18%. Mõistliku kasumiga arvutatud Tele2 sidumisteenuse tasumäär on Sideameti arvutuste kohaselt ca 2,50 EEK/min. Praegu on Tele2 sidumisteenuse tasumäär 3,06 EEK/min.

Ettekirjutuse täitmise tähtajaks on 1. oktoober 2004.

Sideamet analüüsis kõigi mobiiltelefonivõrgu operaatorite sidumisteenuse tasumäärasid ja leidis, et kõigil operaatoritel on ebamõistlikult kõrged kasumid. Ettekirjutus tehti esialgu ainult Tele2-le, sest Tele2 signaali lõpetamise sidumisteenuse keskmine tasumäär on kõige kõrgem. AS EMT ja Radiolinja Eesti AS on Sideametile kinnitanud oma valmisolekut alustada uuesti äriläbirääkimisi teiste mobiiltelefonivõrgu operaatoritega sidumisteenuse tasumäära alandamiseks juhul, kui Tele2 alandab oma sidumisteenuse tasumäära.

Mobiiltelefonivõrgu operaatorite sidumisteenuse tasumäärade alanemine võimaldab alandada telefoni-ja mobiiltelefonivõrgu vahelise kõne tasumäärasid. Mobiiltelefonivõrgu operaatorite sidumisteenuse kõrgete tasumäärade negatiivseteks tagajärgedeks on veel kõrged mobiiltelefonivõrkude vaheliste kõnede tasumäärad, rahvusvaheliste kõnede ebastabiilne ja kohati halb kvaliteet ning telekommunikatsiooniteenuste turule sisenevate uute telekommunikatsioonivõrgu operaatorite huvide kahjustumine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing