Politsei puistas STV kontorit

Inno Tähismaa 11. märts 2004, 14:31

Eile toimus politseireid kaabeltelefirma STV peakontoris, et kontrollida firmas kasutatava tarkvara legaalsust.

Politsei kontrollis kokku 37 arvutis kasutusel olevat tarkvara ja koostas vaatluse kohta protokolli, ütles tarkvarafirmasid esindava organisatsiooni BSA juriidiline nõustaja, vandeadvokaat Kaido Uduste.

Uduste ütles, et STV arvutites tuvastati mitmeid Microsofti, Adobe ja teiste tootjate tarkvaraprogramme. Kuivõrd litsentse kohe ei esitatud, on STVl kohustus esitada tema kasutuses olevate tarkvaraprogrammide litsentsid hiljemalt 31. märtsiks. 'Juhul, kui tegemist on tarkvara ebaseadusliku kasutamisega, on see kuritegu,? lisas Uduste.

Uduste ütles, et politseireidid ei toimu juhuslikult. Tema sõnul tuli STV kohta vihje BSA infoliinile ja BSA tegi STVsse järelpärimise. STV aga järelpärimisele ei reageerinud, mistõttu kasutas BSA politsei abi.

BSA Eesti Komitee asutati kohalike arvuti- ja tarkvarafirmade poolt ja on tegutsenud alates 1996. aastast, et edendada legaalse tarkvara kasutamist Eestis. Info liikmete kohta on saadaval kodulehel www.bsa.ee. Viimase BSA poolt läbi viidud rahvusvahelise uuringu kohaselt on tarkvarapiraatluse tase Eestis jäänud sarnaselt eelmise aastaga 53%-le.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing