Kalevi vähemusaktsionär Milestone esitas hagi uues kuues

Annika Matson 11. märts 2004, 11:59

ASi Kalev vähemusaktsionär OÜ Milestone ei loobunud hagist ASi Kalev ja OÜ Raldon vastu, vaid esitas sama sisuga hagi kohtule uues kuues.

?Tulenevalt seaduse keerdkäikudest on see hagi uues kuues sama sisuga kohtus edasi,? ütles OÜ Milestone juht Priit Kotkas.

Kotkas ütles, et nad palusid, et kohus peataks võlaõiguslepingu, mis sõlmiti Kalevi ja Raldoni vahel ning millega taheti müüa Pärnu mnt 139 hoone 100 miljonit krooni odavamalt ning seega kahjustada aktsionäride huve.

?See kaebus oli suunatud võlaõigusliku lepingu peatamise ja kehtetuks tunnistamise vastu. Nüüd soovime, et menetlust hakatakse pidama asjaõigusliku lepingu suhtes ehk järgmise lepingu suhtes,? ütles Kotkas. Ta möönis, et jätkub vaidlus asjaõiguslepingu üle ning põhimõtteliselt ei ole selle asjaga veel midagi lõppenud,? märkis ta.

Kotkas selgitas, et tegemist oli võlaõigusliku lepinguga, mille loogika on selles, et kui mingit maja müüakse, siis tehakse varem leping, kus pannakse kirja, mis tingimustel hiljem asjaõigusleping tehakse.

Tallinna Linnakohtu määrusega mõisteti ASilt Milestone ASi Kalev ja OÜ Raldon kasuks välja ka kohtukulud, mis Kotkase ütluste kohaselt olid 56 000 krooni.

Milestonel on hetkel Kalevi vastu kohtus seitse hagi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing