Kerma: Konkurents Eesti ja Soome vahel teravneb veelgi

Liis Kängsepp 15. märts 2004, 16:55

Sarkop juhataja Priit Kerma sõnul hakkavad Eesti mööblitootjad tõenäoliselt soomlastele aina enam kannale astuma, kuna ainus võimalus ellujäämiseks on eksport.

?Eestis on veel küllalt ressurssi, et seda Soome eksportida,? ütles Kerma, viidates eelõige projekt- ja tellimusmööbli tootjatele.

?Meie turuosa Soomes on kindlalt ära võetud sealsete konkurentide käest,? sõnas Kerma. ?Nende transpordikulud ja tööde teostamine ajavad asja mõttetult kalliks.?

Sarkop tegeleb peamiselt tellimus- ja projektmööbli tootmisega, millest lõviosa viiakse Soome. Eelkõige on nad soome klientide usalduse võitnud parema projektijuhtimisega kui sealsed konkurendid. ?Meie tellijad soovivad eelkõige saada kvaliteeti ja tähtaegadest kinnipidamist,? sõnas Kerma. ?Meie oleme sunnitud end rohkem müüma ja rohkem pingutama kui kohalikud soomlased.?

Projekt- ja tellimusmööbli liikumist ida suunda Kerma ei usu, kuna ette tuleb keelebarjäär ? see peab ikka väga spetsiifiline asi olema, mille tellimiseks soomlane on nõus rääkima võõrkeelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing