PM: Veskimägi loodab vältida intriige Telekomi ümber

15. märts 2004, 08:07

Rahandusminister, et poliitikuil ja huvigruppidel jätkub tarkust vältida intriige otsustamisel, mida teha riigi osalusega Eesti Telekomis.

Rahandusminister Taavi Veskimägi nentis Postimehe arvamuskülje artiklis, et vaadates praegust turgude seisu, on kerge öelda «müüme», sest osaluse väärtus börsihinna järgi on ligi 4,4 miljardit krooni.

«Kuid kas viie- või kümneaastases perspektiivis on see kõige mõistlikum? Ja kui müüa, mis hinnaga oleks otstarbekas seda teha ning kas müüa korraga või osade kaupa? Mida teha laekunud müügituluga, et selle väärtus ei kahaneks?» loetles ta vastust vajavaid küsimusi.

Valitsusel tuleb otsustada, mida võtta ette praeguse 27,23 protsendi suuruse osalusega Eesti Telekomis, üks mitmest võimalusest on müüa see täielikult või osaliselt enamusaktsionäridele, Soome ja Rootsi telekommunikatsiooniettevõtteile, mis on ühinenud TeliaSonera nime alla.

Minister nentis, et riigil on finantsinvestorina olnud Telekomis osalemisel peamine huvi raha teenida, 2003. aastal sai riik dividendituluna ligi 224,9 miljonit krooni.

«Ehk siiski on osaluselt korraliku dividenditulu teenimine mõttekam, on selle info valguses võimalik küsida,» lisas minister.

Veskimägi kinnitas, et Eesti riigile perspektiivikaima tee valimiseks on olnud rahvusvahelise nõustaja kaasamine möödapääsmatu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing