EPL: Saarlased uputavad keskkonnateenistust protestikirjadega

16. märts 2004, 07:45

Saaremaa keskkonnateenistus küsib ministeeriumilt juriidilist abi, et vastata Natura 2000 loodushoiualade vastu protestivatele sadadele kirjadele.

?Ma ei tea, kes õhutab vaenu, kuid meile tuleb külade kaupa vastuväiteid, et pole Natura aladega nõus, sest see tõstvat elukallidust ja langetavat kinnistu väärtust,? ütles Saaremaa keskkonnateenistuse peaspetsialist Mari Koppel Lepik Eesti Päevalehele.

Pooljuhuslikult said keskkonnaametnikud teada, et ühes külas käis ringi kinnisvaraarendajate agent, kes teatas, et keskkonnateenistus hakkab inimestelt kohe maid natsionaliseerima.

?Kinnisvaraarendajatel on Natura aladest kõige enam midagi kaotada neil, kes tiheasustusalasid on plaaninud,? ütles keskkonnaministeeriumi looduskaitseosakonna peaspetsialist Kadri Möller.

Saaremaa keskkonnateenistujaid üllatas seegi, et kuigi kõigis valdades on mitu aastat käidud Natura 2000 loodushoiualadest rääkimas ja selgitusi jagamas, on mitmel pool isegi vallaametnikud asunud kampaania korras inimeste seas vastuseisu suurendama.

Kaarma vallavanema Ülo Veversi sõnul on paljud alad sellised, millest ei saa aru, mida kaitstakse. ?Protsessi tahetakse väga kiirelt teha, aga inimesed tahavad näiteks selgust, kuhu vajadusel saab maad vahetada,? ütles vallavanem.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing