PM: Piiridel jääb tööta 40 loomaarsti

16. märts 2004, 08:36

Eesti astumine Euroopa Liitu tähendab kadu enamikule piiril asuvatele veterinaar- ja toidukontrolli punktidele, mistõttu kaotab töö 40 loomaarsti.

Praegu on Eesti piiril 16 veterinaar- ja toidukontrolli punkti. 1. maist jäävad neist kindlalt alles vaid kaks - Eesti-Vene piiripunktis Luhamaal ja Paldiski lõunasadamas. Veel kolme punkti saatus on praegu lahtine. Läänemaal Dirhami sadamas saab jätkata kalatoodete kontrollpunkt, kirjutab Postimees.

Eesti-Läti piirilt kaovad kõik punktid, sest Euroopa Liidu sisepiiridel veterinaar- ja toidukontrolli ei ole. Kõiki kaupu kontrollitakse nende lähte- ja sihtkohtades.

Veterinaar- ja toiduameti peadirektori Ago Pärteli sõnul jäävad alles vaid need piiripunktid, mida Euroopa Komisjon on tunnustanud, leides, et neis on olemas veterinaar- ja toidukontrolliks vajalikud tingimused.

Eelmise aasta oktoobri seisuga vastasid neile tingimustele vaid Luhamaa ja Paldiski lõunasadam, mis on euronõuetele vastavalt välja ehitatud.

Pärteli sõnul saatis Eesti Euroopa Komisjonile kirja, milles väidab, et ka Paljassaare sadam vastab esitatud nõuetele. Lisaks on nõuetele vastava punkti ehitus alanud või on algamas Muuga sadamas ja Narva maismaapiiril.

Esialgse plaani järgi ähvardas töökaotus 50-60 kõrgharidusega loomaarsti, praeguseks on koondatavate arv jäänud pidama 40 peal. Aprilli algul saavad nad koondamisteated.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing