Börsiülevaade: esimest tehingut Hansapanga aktsiaga tuli oodata poolteist tundi

16. märts 2004, 15:34

Tänane kauplemispäev oli Tallinna börsil äärmiselt unine, kusjuures unine ei olnud mitte niivõrd käive ja kauplemismaht, vaid hoopis esimeste tehingute aeg.

Esimene tehing sooritati Saku Õlletehase <GR#EE.SAKU> aktsiaga 11 minutit pärast kauplemispäeva algust. Kokku kogunes neid üheksa ja aktsia käibeks kujunes pea veerand miljonit krooni.

Juhtivaktsiatest sai käe valgeks Norma <GR#EE.NORMA> aktsia kell 10.23. Kokku sooritati autode ohutusseadmete aktsiatega viis tehingut ning aktsia hind langes 0,43 krooni võrra 108,43 kroonini.

Esimese Eesti Telekomiga <GR#EE.ETL> sooritatud tehinguga tuli oodata aga pea tund aega. Esimene tehing sooritati kell 10.52. Sellele vaatamata kogunes aktsial käivet 3,7 miljoni krooni jagu. Aktsia hind kahanes 0,65 protsendi võrra 120,17 kroonini.

Veel kauem pidi ootama likviidseimat aktsiat Tallinna börsil, mis on loomulikult Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia. Esimene tehing sellega sooritati poolteist tundi pärast kauplemise algust ehk täpsemini kell 11.27. Edasi sooritati tehinguid iga paarikümne minuti tagant ja päeva lõpuks kogunes neid terve tosin. Põhinimekirja ainus kallinenud aktsia käive oli 11,8 miljonit krooni ning hind kerkis 0,08 protsenti 369,26 kroonini.

Odavnenud aktsiate hinnaliikumised olid suhteliselt väikesed. Ainsa erandina oli Baltika aktsia <GR#EE.BAL>, mille hind kukkus 8,39 protsendi võrra 20,50 kroonile.

Ka kauplemisaktiivsus Baltikaga oli tavapärasest suurem. Aktsiaga sooritati 12 tehingut ning käibeks kujunes 0,4 miljonit krooni. Pärast eelmise aasta hävitava majandustulemuse avaldamist on Baltika aktsiaga hakatud suhteliselt aktiivselt kauplema. Näib, et aktsia on muutunud spekulantide huviobjektiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing