Saarlased teevad eluohtlikke jääretki

16. märts 2004, 12:16

Kümned autojuhid on kasutanud mandrilt Saaremaale pääsemiseks üle Suure väina viivat jääteed, kuigi see on liiga õhukese jää tõttu eluohtlik.

Virtsu-Kuivastu praamiliini lähedale lumisele jääle sisse sõidetud trassil pole mingit suunda näitavat märgistust, kuid ikkagi sõitsid paljud juhid jääle ka üleeile, kui sadas lund ja vastaskallast polnud näha, kirjutab Postimees.

Nädalavahetusel kodus Kuressaares käinud Tallinnas töötav 30-aastane mees, kes ei tahtnud oma nime lehes avaldada, rääkis, et esialgu oli temalgi plaan
pühapäeval mööda jääd tagasi mandrile sõita.

'Loobusin sellest aga kohe, sest nähtavus oli sajus nii halb, nagu oleks piimas sõitnud,' rääkis ta. 'Vähemalt neli masinat läks ikkagi jääle, aga nemadki pöörasid poolel teel tagasi.'

Küll aga kasutas see saarlane mitteametlikku jäätrassi reede õhtul kella kuue ajal Saaremaale sõites. Nähtavus oli tema sõnul hea ning kuna eessõitjad olid raja sisse sõitnud, otsustaski ta riskida.

'Ise poleks ma jääle roninud, kuid teadsin, et teised on sama teed läinud. Kümme minutit hirmu ja kohal,' kirjeldas mees . 'Õige asi see muidugi pole, kuid terve talve on miinuskraade andnud ning suurt sula pole ka olnud, ainus halb asi oli see, et trass oli lund täis ja see käis auto põhja peale.'

Saarte teedevalitsuse juhataja Aleksander Kollo nimetas selliseid väinaületajaid kamikazedeks, sest nad ei sea niimoodi ohtu ainult enda, vaid ka kaasreisijate elu. 2See on selle mõne minuti pärast mõttetu risk,' märkis ta.

Ametliku jäätee avamiseks peaks kogu trassil olema vähemalt 22 sentimeetri paksune jää. Kollo pakkus, et kalda ääres võib see nii olla, kuid keset väina ei pruugi jää paksus üle 16 sentimeetri küündida.

Kui praamiga kestab ülesõit pool tundi ning lisaks sellele tuleb arvestada ooteajaga sadamas, siis jääd mööda sõites saab üle Suure väina ligikaudu kümne minutiga. Lisaks säästab praamipileti raha.

Kuna ametlikult pole Virtsu-Kuivastu jäätrassi tänavu olemas, pole teada, kui palju autosid on seal sõitnud.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing