Saksa sotsid ja rohelised täidaks eelarveauke keskpanga kullamüügirahaga

16. märts 2004, 10:12

Saksamaa võimukoalitsiooni kuuluvad sotsiaaldemokraadid ja rohelised tahavad täita eelarveauke Saksa keskpanga kullamüügirahaga.

Sotsiaaldemokraadid ja rohelised tahavad föderaaleelarvesse keskpanga kullamüügist laekuvaid rahasid arvestada 2005. aastast, kirjutab Financial Times Deutschland.

'Me peame maksma tulevase kullamüügi rahaga võlgu,' ütles sotsiaaldemokraatide eelarvepoliitika kõneisik Walter Schoeler. Ta lisas, et valitsus peaks hakkama kasutama Bundesbanki kullareservide raha niipea kui võimalik.

Bundesbanki president Ernst Welteke ütles läinud nädalal välja oma selge seisukoha ? kullamüügi raha ei tohiks kasutada eelarveaukude lappimiseks.

Pank plaanib järgneva viie aasta jooksul müüa 600 tonni oma 3400 kullareservist. Bundespanki juht soovitas panna raha intressi teenima ja kasutada intressitulu uurimis- ja arendustööks.

Welteke kohtus eelmisel kolmapäeval Saksa parlamendi eelarvekomiteega, kus tema idee võeti vaenulikult vastu. See võib viia Bundesbanki poolse kullamüügiplaani ümbervaatamiseni.

Welteke ütles neljapäeval, et debatt pole veel kaugeltki lõppenud. Ta kinnitas, et tema kava pooldab ka Saksamaa liidukantslei Gerhard Schröder ja et tema plaanil olevat laiem toetus ka parlamendis.

Bundesbanki kasum kukkus läinud aastal alla miljardi euro tasemele, kuna valitsus, kes tegeleb eelarvedefitsiidi vähendamisega, kirjutas 3,5 miljardit eurot Bundesbanki kasumist oma eelarvesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing