Läti suhkruhangeldaja astub varsti kohtu ette

16. märts 2004, 10:02

Maksu- ja tolliamet on lõpetamas Eestist salakuabana suhkrut välja vedada püüdnud lätlase Viktorsi kriminaalasja uurimist.

Viktors püüdis mullu oktoobris viia Eestist salakaubana Lätti 20 tonni suhkrut, mis on lõunanaabrite juures ligi kolm korda kallim, kuid jäi piiril vahele, kirjutab Pärnu Postimees.

Uurija Kaido Tuulemäe ütles, et seadus ei keela Eestist suhkrut osta, kuid et kaup üle tollipiiri viia, tulnuks see deklareerida. 'Ja kui suhkur deklareerida Eestist välja, oleks pidanud deklareerima ka selle toomise Lätti, millega muidugi kaasnevad maksud,' märkis Tuulemäe.

Et Eesti ja Läti on juba aastate eest leppinud kokku ühises piiri- ja tollikontrollis, poleks Edela tolliinspektuuri tollitöötajatel olnud põhjust kontrollida 24. oktoobril Läti numbrimärgiga haagisega Volvot, mille tollideklaratsioonis seisis, et koormas on 198 palli mineraalvilla kogukaaluga 2800 kilo.

Aga toll oli saanud vihje sellelt inimeselt, kelle juures Viktors kaupa deklareerimas käis.

'Aastaid tollis töötanud mees pani tähele, et autol tundub olevat peal oluliselt raskem koorem, kui on deklaratsioonis kirjas,' rääkis Tuulemäe. 'Et ta ei saanud kogu suurt koormat seal läbi vaadata, teatas ta oma kahtlusest Iklasse.'

Piiril selgus, et koormas oli 198 asemel vaid 41 palli mineraalvilla ja nelisada 50-kilost suhkrukotti.

Vahistaud Viktors võttis talle esitatud salakaubaveo süüdistuse omaks. Süüdimõistmisel võib meest oodata rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing