USA aktsiaturgudel toimus mõõdukas tõus

17. märts 2004, 09:06

USA Föderaalreservi otsus, et jätab baasintressi muutmata, lõpetas USA aktsiaturgude närvilise kauplemispäeva mõõduka tõusuga.

Dow Jonesi tööstuskeskmine <GR#US.^DJI>kerkis 0,8 protsendi võrra 10 187,67 punktini. Suurima toetuse sai maailma enimjälgitav indeks tööstuskonglomeraat 3M <GR#US.MMM>kes tõstis esimese kvartali majandustulemuste prognoosi, mis lennutas aktsia hinna sulgemishinna esmaspäevaga võrreldes 5,3 protsenti 78,81 dollarini.

Hästi läks ka pangandussektoril, mis andis Bloombergi teatel kolmandiku S amp;P 500 indeksi <GR#US.^SPC>0,6protsendilisest tõusust. Peamiselt tehnoloogiasektori hinnaliikumist peetav Nasdaqi koondindeks kerkis 0,2 protsendi võrra 1943,09 punktini.

USA Föderaalreservi Vabaturu Komitee otsustas jätta baasintressi muutmata. Keskpanga otsus oli suuresti ette teada (õigemini arvatav), kuid selgitus, mis viitas olukorrale tööturul viis aktsiaturud esialgu langusesse. Alles pärast seda, kui tõusma hakkasid võlakirjade hinnad, hakkasid neid järgima ka aktsiaturud.

Selgitus viitas ka asjaolule, et Fed kavatseb jätta baasintressi 46 aasta madalaimale tasemele pikemaks ajaks, sest avalduse keel oli vaoshoitum, kui pärast eelmist otsust, kirjutab Washington Post.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing